سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR
168

بحران ارزی موجب کاهش رتبه اعتباری ترکیه شد

سایت طلا : موسسه اعتبارسنجی اس اند پی در تازه ترین گزارش خود رتبه اعتباری ترکیه را کاهش داده است.

به گزارش سی ان بی سی، موسسه اعتبارسنجی اس اند پی اعلام کرده است که رتبه اعتباری بلندمدت ارز خارجی ترکیه را به بی مثبت و رتبه اعتباری بلندمدت ارز داخلی ترکیه را به بی بی منفی تنزل داده است.

بر اساس این گزارش موسسه اس اند پی اعلام کرده است که اقتصاد ترکیه احتمالا سال آینده با رکود روبرو خواهد شد. طی دو هفته گذشته ارزش لیره ترکیه به شدت نوسان داشته و با افت شدیدی در برابر دلار آمریکا روبرو شده است.

رتبه اعتباری کشورها شاخص خوبی برای ارزیابی وضعیت اقتصادی و بدهی کشورهای مختلف است. کاهش رتبه اعتباری و احتمال رکود اقتصادی ترکیه در سال 2019 میلادی به ضرر اعتماد سرمایه گذاری در این کشور خواهد بود.

ارزش لیره ترکیه در برابر دلار طی سال جاری بیش از 40 درصد کاهش داشته است. پس از تصمیم ترامپ برای افزایش دو برابری تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم از ترکیه ارزش لیره با افت 20 درصدی روبرو شده است.

آمریکا تهدید کرده است که در صورتی که ترکیه آندرو برانسون کشیش بازداشتی را آزاد نکند، تحریم های اقتصادی شدیدی را علیه آنکارا اعمال خواهد کرد.

آمریکا پیش از این دو وزیر ترکیه را به خاطر پرونده برانسون تحریم کرده است. این کشیش آمریکایی از سوی دادگاهی در ترکیه به خاطر مشارکت در تروریسم محکوم شده است. 

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته

برچسب ها :

سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا