اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
تحلیلگران اقتصادی: 177 

احتمال افت بیشتر 2 درصدی قیمت طلا وجود دارد

سایت طلا : برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که این احتمال وجود دارد که قیمت جهانی طلا 2 درصد دیگر نیز کاهش پیدا کند.

به گزارش کیتکو نیوز، در حالی که قیمت جهانی طلا در مبادلات روزهای سه شنبه و چهارشنبه با از دست دادن سطح حمایتی 1300 دلاری بار دیگر وارد کانال 1200 دلاری شده است، برخی تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که احتمال افت 2 درصدی قیمت طلا در شرایط فعلی وجود دارد.

بر اساس این گزارش طلا سرانجام نتوانست سطح حمایتی 1300 دلاری را حفظ کند. افزایش ارزش دلار و بهره اوراق قرضه خزانه داری آمریکا فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است. بهره اوراق قرضه 10 ساله آمریکا برای نخستین بار از سال 2011 میلادی به بیش از 3 درصد رسیده است.

فیلیپ استریبل تحلیلگر ارشد موسسه آر جی او تاکید کرد: با توجه به احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست ژوئن، پیش بینی می کنیم که قیمت طلا در کوتاه مدت با کاهش بیشتری روبرو شود.

وی افزود: به نظر من این احتمال هست که قیمت طلا تا 1250 دلار در هر اونس کاهش یابد.

اوله هانسن تحلیلگر برجسته ساکسو بانک نیز گفت: با افزایش قیمت جهانی نفت به بیش از 70 دلار در هر بشکه و گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ تورم، فدرال رزرو احتمالا مجبور به افزایش نرخ بهره در نشست ژوئن خواهد بود.

برچسب ها :
خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد