سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1495.4
مظنه1,768,500
18 گرم408,200
ارزش سکه3,984,431
قدیم (بهار)4,010,000
جدید (امامی)4,052,000
نیم2,070,000
ربع1,270,000
73/74

قیمت طلا در آستانه اعلام آمارهای اشتغال آمریکا کاهش یافت

سایت طلا : در حالی که بازارهای بین المللی منتظر اعلام آمارهای اشتغال و نرخ بیکاری آمریکا در ماه ژانویه هستند، قیمت طلا در بازارهای جهانی با کاهش روبرو شده است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، پس از برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا گمانه زنی ها درباره افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده بیشتر شده و این مساله موجب افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا شده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز جمعه با 0.1 درصد کاهش به 1347 دلار رسیده است. قیمت طلا در هفته جاری تاکنون با افت 0.1  درصدی روبرو شده است.

تجار و سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام آمارهای اشتغال آمریکا هستند که وزارت کار این کشور طی ساعات آینده اعلام خواهد کرد.

انتظار می رود اقتصاد آمریکا طی ماه ژانویه 180 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده باشد. این رقم در ماه دسامبر به 148 هزار فرصت شغلی رسیده بود.

پیش بینی می شود نرخ بیکاری آمریکا نیز به 4.1 درصد برسد که این پایین ترین نرخ در 17 سال اخیر به شمار می رود.

کاهش نرخ بیکاری و افزایش دستمزدها سیگنال مهمی است که نشانگر بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا است.

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری اسکاتیا موکاتا بر این باورند که علی رغم سیاست های سختگیرانه پولی فدرال رزرو و افزایش ارزش دلار و بهره اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، طلا عملکرد بسیار خوبی داشته و طی ماه های آینده نیز این عملکرد بهتر خواهد بود.

فدرال رزرو آمریکا در تازه ترین نشست خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده ولی به نظر می رسد در ماه های آینده بهره را افزایش خواهد داد.

ادوارد میر تحلیلگر ارشد موسسه اف سی استون بر این باور است که افزایش نرخ بهره طی ماه های گذشته نتوانسته است مانعی برای ادامه روند صعودی قیمت طلا باشد.

وانگ تائو تحلیلگر اقتصادی نیز معتقد است که قیمت طلا در کوتاه مدت به بیش از 1357 دلار خواهد رسید. به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار آمریکا و انتشار امارهای مهم اقتصادی قرار خواهد داشت.

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا