سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR
در ماه نوامبر؛

کسری بودجه دولت آمریکا به ۱۳۹ میلیارد دلار رسید

طبق اعلام دپارتمان خزانه‌داری آمریکا، در ماه نوامبر کسری بودجه دولت آمریکا برابر با ۱۳۹ میلیارد دلار شده است.

به گزارش رویترز، طبق اعلام دپارتمان خزانه‌داری آمریکا، در ماه نوامبر کسری بودجه دولت آمریکا برابر با ۱۳۹ میلیارد دلار شده است.

این در حالیست که طبق داده‌های ماهیانه خزانه‌داری آمریکا، کسری بودجه دولت این کشور در ماه مشابه سال گذشته برابر با ۱۳۷ میلیارد دلار بوده است.

نتیجه نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان هم پیش‌بینی کرده بود که کسری بودجه ماه گذشته برابر با ۱۳۴ میلیارد دلار خواهد بود.

کسری بودجه برای سال مالی کنونی، تا به حال برابر با ۲۰۲ میلیارد دلار شده است که در مقایسه باید اشاره داشت که در دوره مشابه سال مالی ۲۰۱۷ کسری بودجه ۱۸۳ میلیارد دلار بوده است.

درآمدهای دولت در ماه گذشته در کل ۲۰۸ میلیارد دلار بوده است که ۴ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است، درحالی‌که هزینه‌های دولتی ۳۴۷ میلیارد دلار شده است که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش داشته است.

هفته گذشته کنگره یک لایحه تامین مالی کوتاه‌مدت را برای دولت تصویب کرد که فعالیت‌های آن را تا ۲۳ دسامبر سرپا نگاه دارد. اما همچنان باید در مورد بودجه بلندمدت تصمیم‌گیری شود.

در قانون آمریکا برای خزانه‌داری این کشور یک آستانه وام‌گیری تعیین شده است که تا آن حد مجاز است برای پوشش دادن کسری بودجه خود وام بگیرد. با این اوضاع دولت آمریکا درحال نزدیک شدن به این آستانه است و تنها کنگره می‌تواند سطح این آستانه را بالا ببرد.

از سوی دیگر جمهوری‌خواهان که کنترل کنگره را به دست دارند درحال نزدیک شدن به تصویب قانون تغییرات اساسی مالیاتی هستند. طبق قانونی که آنها تصویب خواهند کرد ظرف ۱۰ سال آینده ۱.۴ تریلیون دلار به ۲۰ تریلیون دلار بدهی آمریکا اضافه خواهد شد تا به این ترتیب به گفته آنها هزینه تغییراتی تامین شود که باعث تقویت رشد اقتصادی در اقتصادی شود که همین حالا هم در حال رشد است.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا