اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
امیریان اعلام کرد:

احتمال نهایی شدن 3درصدمالیات برارزش افزوده برای صنف طلا

سایت طلا: رئیس اتحادیه طلا و جواهر شمیرانات با اشاره به بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس از تقویت اختصاص قانون 3 درصدی مالیات برارزش افزوده برای طلافروشان خبرداد.

"کیومرث امیریان" در گفتگو با سایت طلا با بیان اینکه دولت پیشنهاد کاهش 6 درصدی قانون مالیات برارزش افزوده را طی لایحه ای به مجلس فرستاده گفت: لایحه اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است و این قانون تا 4 ماه دیگر در این کمیسیون مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

وی زمان اجرایی شدن این قانون را در نیمه دوم امسال دانست و تصریح کرد: در لایحه دولت برای اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده، از 9درصد به 3 درصد از کل مبلغ طلا(اجرت و اصل طلا) برای صنف تأکید دارد، و این در حالیست که صنف طلا و جواهر فقط بر دریافت مالیات از اجرت طلا رضایت دارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر شمیرانات ادامه داد: صنف طلا و جواهر حتی پیشنهاد 9 درصدی این قانون به شرط دریافت فقط از اجرت را مطرح کرده است، ولی دولت پیشنهاد 3 درصد از کل قیمت مصنوع طلا را به مجلس ارائه نموده، که مجلس در حال بررسی راهکار مناسب برای این موضوع است.

امیریان با اشاره به مخالفت سازمان امورمالیاتی با پیشنهاد صنف طلا و جواهر گفت: اداره مالیاتی زیربار دریافت مالیات از اجرت طلا نرفته است و این استدلال را مطرح می کند که ارزیابی اجرت در تخصص ایشان نیست، لذا این اختلاف نظر با صنف طلا همچنان وجود دارد.

وی با بیان برگزاری جلسات متعدد با مسئولین مالیاتی و نمایندگان مجلس با محوریت این قانون در گفتگو با سایت طلا خاطرنشان کرد: پيگيرى های مستمری توسط صنف طلا و اتحاديه طلا وجواهر شميرانات از طریق نمايندگان محترم مجلس شوراى اسلامى در سالهای اخیر صورت گرفته و در نمايشگاه اخیر طلا وجواهر شميرانات با دعوت از نمایندگاه محترم مجلس مذاکرات متعدد و مثمر ثمری برگزار گردید.

گفتنی است پیش از این محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشته بود که قانون مالیات بر ارزش افزوده که در طول سال های اخیر اجرا شده است به دلیل مشکلاتی که در این حوزه مطرح شده، نیاز به بازنگری هایی داشت که دولت پس از اجرای آزمایشی این قانون در این مورد تصمیماتی گرفته است.

وی افزوده بود: به دلیل اجرایی نشدن این طرح و به علت وجود حلقه های مفقوده در این فرآیند، مشکلاتی را برای برخی از واحدهای صنفی طلا فروشی، ایجاد کرده و برخی هم که اطلاعات خود را افشا نمی کنند، عملاًٌ از این موضوع انتفاع می برند.

همچنین رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یکی از محورهای مهم قانون مالیات بر ارزش افزوده را صنف طلا فروشان دانسته و عنوان داشته بود: اگر قانون طرح جامع مالیاتی اجرا شود، مشکلی در خصوص نرخ گذاری بالا و پایین نمی بینیم زیرا این موضوع تغییری در رفتار عرضه کنندگان برای صنف طلا ایجاد نخواهد کرد.


انتهای پیام

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد