اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
رئیس اتحادیه طلای اصفهان عنوان کرد :

کاهش 720 میلیون دلاری صادرات طلا از مبدأ اصفهان

سایت طلا : رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان ضمن بیان کاهش 350 درصدی صادرات طلا از این استان طی سالهای اخیر گفت: : موضوع مالیات بر ارزش افزوده باعث شده تا قیمت تمام شده مصنوعات طلا در ایران با کشورهای دیگر فاصله داشته باشد.

به گزارش سایت طلا، هوشنگ شیشه بران در نشست خبری یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع، ابزار، ماشین آلات و تولیدات فلزات گرانبها و سنگ های قیمتی اصفهان با اشاره به مشکلات ایجاد شده توسط مالیات برارزش افزوده برای صنف طلا و جواهر گفت: بحث مالیات بر ارزش افزوده باعث شده، قیمت تمام شده در ایران با کشورهای دیگر فاصله بگیرد.

وی با اعلام بالا بودن هزینه های جانبی ساخت طلا و جواهر تصریح کرد: همکنون بالاترین حق بیمه از کارگران طلاسازی دریافت می شود و این در حالی است که مالیات برارزش افزوده همچنان فشار زیادی را برای اهالی این صنف وارد کرده است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با بیان افت شدید صادرات طلا و جواهر از این استان اعلام کرد : در سال 90-91 میزان صادرات طلا از مبدا اصفهان حدود 750 میلیون دلار بود و این رقم در حال حاضر به حدود 20 میلیون دلار رسیده است.

شیشه بران ضمن بیان اینکه تولیدکنندگان باید به فکر بازارهای صادراتی باشند خاطرنشان کرد: اتحادیه طلا و جواهر همیشه حامی تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر بوده است، و در حال حاضر به دلیل اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا تاحدودی دست به عصا حرکت می کنند.

وی جنگ ها و تنش های منطقه ای را در کاهش صادرات طلا تاثیرگذار دانست و افزود: در چند سال اخیر رابطه صادرکنندگان با خریداران خارجی طلا، وقفه به وجود آمد و سایر کشورها مانند ترکیه جای صادرکنندگان ایرانی را گرفتند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان رکود اقتصادی در کشور و در دیگر کشورهای جهان در افت تولید و صادرات را مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: این عوامل به طور طبیعی باعث کاهش مصرف طلا در دنیا شده و این موضوع نیز در کاهش صادرات کشور ما نیز تاثیرگذار بوده است.

به گزارش سایت طلا شیشه بران در رابطه با ساخت شهرک صنعتی طلای این شهر نیز گفت: از پنج سال گذشته، برای ساخت شهرک صنعتی طلا فعالیت هایی انجام شده است و زمین هایی برای این امر در نظر گرفته شد و از نظر امنیتی و حمل و نقل و نزدیکی به فرودگاه اصفهان بررسی های لازم انجام گرفت.

وی افزود: این شهرک در شمال شهرک صنعتی جی و در زمینی به مساحت 30 هکتار در فاز اول و 70 هکتار در فاز دوم در نظر گرفته شده تا شهرک صنعتی طلای اصفهان احداث گردد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان قطب طلاسازی کشور می باشد بیان داشت: ناگزیر هستیم تا شهرک تولیدی، توریستی و صنعتی در حوزه طلا در اصفهان داشته باشیم، و در این میان تمهیداتی نیز اندیشیده شده و ضرب العجلی انجام گرفته تا این شهرک احداث شود.

انتهای پیام


خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد