سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

تحلیل روزنامه هندلزبلات از روند بازگرداندن ذخایر طلای آلمان

سایت طلا : یک روزنامه معتبر و مشهور آلمانی به بررسی روند بازگرداندن ذخایر طلای این کشور از کشورهای خارجی طی سال های اخیر پرداخته است.

به گزارش سایت طلا به نقل از روزنامه هندلزبلات، بانک مرکزی آلمان هم اکنون در حال بازگرداندن بخش زیادی از ذخایر طلای خود از خارج است ولی قصد دارد بخشی از این ذخایر را همچنان در بانک های خارجی حفظ کند.

بر اساس این گزارش آلمان پس از آمریکا دومین ذخایر بزرگ طلای جهان را در اختیار دارد. دو سوم ذخایر ارزی آلمان با طلا نگهداری می شود. در سال 2012 میلادی بیش از 70 درصد ذخایر 3378 تن طلای آلمان در خارج از این کشور نگهداری می شد. ارزش ذخایر طلای آلمان به بیش از 119 میلیارد یورو می رسیده است.

بانک مرکزی آلمان طی سال های گذشته بیش از 300 تن از ذخایر طلای خود را از فدرال رزرو آمریکا به فرانکفورت منتقل کرده است. تنها در سال 2016 میلادی بیش از 100 تن طلا به آلمان بازگشته است. طی سال جاری نیز روند بازگرداندن ذخایر طلا به آلمان افزایش یافته است. آلمان تقریبا کل ذخایر طلای خود در فرانسه را باز می گرداند. برنامه این است که تا پایان امسال 91 تن ذخایر طلا از فرانسه بازگردانده شود.

ولی آلمان قصد دارد 680 تن ذخایر طلای خود را همچنان در خارج از این کشور نگهداری کند. این بدان معناست که آلمان در نظر دارد 50 درصد ذخایر طلای فعلی خود را در حارج از کشور حفظ کند. این یک تصمیم عمدی است. در حالی که انگیزه اصلی آلمان برای نگهداری از ذخایر طلای خود مخافظت از آنها علیه دسترسی شوروی سابق در جریان جنگ سرد بود ولی امروز انگیزه اصلی آلمان از این اقدام محافظت اقتصاد خود در برابر بحران های ارزی احتمالی است.

بانک مرکزی آلمان اعلام کرده است که برنامه ذخیره سازی طلا در خارج از کشور با هدف اعتماد سازی در افزایش اطمینان مردم آلمان و توانایی برای مقابله با نوسانات شدید ارزی خواهد بود.

این بدان معناست که در زمان وقوع بحران های ارزی، بانک مرکزی آلمان بتواند ذخایر طلای خود را در آمریکا و بریتانیا بفروشد. ذخایر طلای آلمان میراث سیستم پولی برتون وودز در سال 1944 میلادی است. بر اساس این سیستم کشورهایی که با مازاد تراز تجاری روبرو می شدند، این مساله موجب رشد ذخایر بین المللی طلای آنها می شد و به دلیل آنکه صادرات آلمان همواره بیشتر از واردات بوده، میزان ذخایر طلای این کشور چند برابر شده است. ذخایر طلای آلمان از 24.6 تن در سال 1951 میلادی به بیش از 1514 تن در سال 1958 میلادی رسید.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا