اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
تحلیل کیتکو نشان داد: 

قیمت طلا در روزهای آینده به شدت نسبت به انتخابات فرانسه حساسیت نشان می دهد

سایت طلا : تازه ترین تحلیل اقتصادی نشان می دهد که قیمت طلا روند صعودی خود را حفظ خواهد کرد ولی در کوتاه مدت به شدت در برابر تحولات مربوط به انتخابات ریاست جمهوری فرانسه حساسیت نشان خواهد داد.

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکونیوز، قیمت جهانی طلا که دوشنبه گذشته به بالاترین سطح خود در 5 ماه اخیر رسیده بود، تا پایان مبادلات روز جمعه از این سطح فاصله گرفته و به کمتر از 1288 دلار در هر اونس رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت نقره نیز با افت شدیدی روبرو شده و برای نخستین بار در سه هفته اخیر به کمتر از 18 دلار در هر اونس رسیده است. مهمترین عامل موثر بر نوسانات بازارهای بین المللی طی روزهای آینده برگزاری دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه خواهد بود.

تحلیلگران بر این باورند که نگرانی های مربوط به افزایش احساسات ضد یورو موجب افزایش تقاضای طلا در بازارهای اروپایی شده است. نتایج اولیه انتخابات فرانسه نشان می دهد که امانوئل ماکرون نامزد مستقل و میانه رو در دور نخست پیشتاز بوده است. البته افزایش محبوبیت مارین لوپن رهبر جبهه ملی که دیدگاه های افراطی در زمینه مهاجرت و مخالفت با منطقه یورو و اتحادیه اروپا دارد، نگرانی های زیادی را ایجاد کرده است. وی قول داده است تا در صورت پیروزی در انتخابات، همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا را برگزار کند.

اوله هانسن تخلیلگر ارشد ساکسو بانک تاکید کرد: بعید است که لوپن آراء لازم را برای ریاست جمهوری فرانسه کسب کند. اکثر فرانسوی ها نمی خواهند با حمایت از لوپن، اوضاع اقتصادی خود را به خطر بیندازند.

وی افزود: در صورت وقوع هر اتفاق غیر منتظره ای در انتخابات فرانسه قیمت طلا تا 1300 دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.

تحلیلگران موسسه آر ام بی نیز تاکید کردند: غیر از انتخابات فرانسه، نگرانی ها و نااطمینانی های زیادی در عرصه بین المللی وجود دارد که می تواند قیمت طلا را تا 1360 دلار در هر اونس افزایش دهد.به اعتقاد تحلیلگران، وضعیت بازارهای بین المللی سهام، نوسانات ارزش دلار آمریکا و برگزاری نشست آتی بانک مرکزی اروپا می تواند تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد. نشست بانک مرکزی اروپا قرار است پنجشنبه اینده برگزار شود. اگر شاخص سهام افزایش یابد این احتمال وجود دارد که قیمت طلا تا 1255 دلار در هر اونس کاهش یابد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد