سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR
شورای جهانی طلا خبر داد:

تقاضای جهانی طلا در سه ماه سوم امسال 10 درصد کاهش یافت

سایت طلا : شورای جهانی طلا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که تقاضای سرمایه گذاری ضعیف و پایین بودن تقاضا در چین و هند تاثیر زیادی بر افت 10 درصدی تقاضای جهانی طلا در سه ماه سوم امسال داشته است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، شورای جهانی طلا اعلام کرد: تقاضای جهانی طلا در سه ماه سوم 2016 میلادی به کمتر از 992.8 تن رسیده است.

بر اساس این گزارش کارلوس آرتیگاس مدیر تحقیقات سرمایه گذاری شورای جهانی طلا در این باره گفت: تقاضای جهانی طلا در 9 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد رشد داشته است. بازار طلا همچنان از افزایش بی سابقه تقاضای سرمایه گذاری در شش ماه نخست امسال بهره می برد.

وی در ادامه افزود: بررسی تحولات تقاضای طلا در سه ماهه های مختلف می تواند به شما چشم انداز روشن و شفافی نسبت به تحولات بلندمدت بازار بدهد.

این تحلیلگر ارشد بازار طلا گفت: عوامل مختلفی موجب افزایش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا شده است که از آن جمله می توان به پایین بودن نرخ بهره، نااطمینانی شدید نسبت به بازارهای مالی، اشاره کرد. به نظر می رسد این عوامل همچنان تاثیر مثبتی بر روند تقاضای طلا طی ماه های آینده داشته باشد.

این گزارش افزود: تقاضا برای جواهرات طلا در این مدت به بیش از 493 تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد کاهش داشته است. تقاضای بخش فناوری برای طلا نیز با یک درصد کاهش به 82.8 تن رسیده است. تقاضای بانکهای مرکزی جهان نیز با 51 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 81.7 تن رسیده است.

تقاضای طلای هند نیز با 28 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 194.8 تن رسیده است. تقاضای چین نیز با 22 درصد کاهش به 182.5 تن رسیده است.

گزارش سایت طلا می افزاید، میزان مصرف طلا در بازار آمریکا نیز در سه ماه سوم امسال با 24 درصد کاهش به 43.6 تن رسیده است.

علی رغم کاهش تقاضای طلا در سه ماه سوم امسال، تولید جهانی این فلز زرد با 4 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده و به بیش از 1172 تن رسیده است. به نظر می رسد وضعیت تقاضای فیزیکی هند و چین و روشن شدن نرخ بهره آمریکا در نشست دسامبر تاثیر زیادی بر روند تقاضا و قیمت طلا خواهد داشت.

انتهای پیام

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا