اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

قیمت طلا در آغاز مبادلات دوشنبه تغییر چندانی نداشته است

سایت طلا : قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آغاز مبادلات امروز دوشنبه با تغییر چندانی همراه نشده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز؛ انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا طی هفته گذشته موجب شد تا ارزش دلار با افزایش نسبی روبرو شود و این مساله فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد می کند.

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا موجب شده است تا احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال بیشتر شود.

فدرال رزرو تا پایان امسال 2 نشست دیگر برگزار خواهد کرد یکی در ماه نوامبر و دیگری دسامبر. البته بعید به نظر می رسد که با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری نوامبر، فدرال رزرو در نشست این ماه تصمیمی برای تغییر نرخ بهره داشته باشد.

قیمت هر اونس طلا امروز به سطح 1252 دلاری رسیده که نسبت به روز جمعه تغییر چندانی نداشته است.

تازه ترین آمارهای اقتصادی آمریکا نشان می دهد که قیمت تولید کننده در ماه سپتامبر با بیشترین افزایش از دسامبر 2014 روبرو شده و میزان خرده فروشی در این کشور نیز با افزایش 0.6 درصدی همراه شده است.

شاخص ارزش دلار نیز با 0.2 درصد افزایش روبرو شده و به بیش از 98.16 واحد رسیده است.

تازه ترین آمارهای اقتصادی چین نیز نشان می دهد که قیمت تولید کننده در ماه سپتامبر به طور غیر منتظره ای با افزایش روبرو شده است. این نخستین بار در 5 سال اخیر بوده است که شاخص قیمت تولید کننده در اقتصاد چین با افزایش روبرو شده است.

گزارش سایت طلا حاکیست، میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 0.4 درصد افزایش به بیش از 965 تن رسیده است. میزان تقاضای فیزیکی طلا در بازار هند با توجه به آغاز فصل جشن های سراسری با افزایش نسبی روبرو شده است.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی منطقه یورو و آمریکا قرار خواهد داشت. نوسانات ارزش دلار آمریکا تحت تاثیر گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره نیز می تواند تاثیر مهمی بر قیمت طلا داشته باشد.

وضعیت تقاضای فیزیکی در کشورهای در حال توسعه و نوظهور به خصوص چین و هند نیز می تواند تاثیر مهمی بر روند قیمت طلا داشته باشد. نشست آتی فدرال رزرو آمریکا قرار است روزهای اول و دوم نوامبر برگزار شود.


انتهای پیام

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد