سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1871.9
مظنه4,479,000
18 گرم1,033,900
ارزش سکه10,091,187
قدیم (بهار)10,250,000
جدید (امامی)10,520,000
نیم5,600,000
ربع3,600,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

جمع‌آوری ۹۹۸ عدد سکه پارسیان و ۱۵ کیلو طلای غیراستاندارد

مدیرکل استاندارد استان تهران از جمع‌آوری ۹۹۸ عدد سکه پارسیان غیراستاندارد از بازار تهران خبر داد و گفت: طی سال جاری ۱۵ کیلو طلای غیراستاندارد از بازار تهران جمع‌آوری شده است.مسلم بیات با اشاره به کنترل بازار طلا توسط اداره کل استاندارد تهران، سازمان تعزیرات، ناجا و وزارت صنعت اظهار داشت: سال گذشته 2 هزار و 100 مورد بازرسی و نمونه‌برداری از مصنوعات طلا در سطح استان تهران صورت گرفت که حدود 17/93 درصد این مصنوعات با استانداردها انطباق لازم را دارا بودند. وی ادامه داد: طی 7 ماهه امسال نیز 1400 مورد بازرسی و نمونه‌برداری از مصنوعات طلا در استان تهران صورت گرفت و در این راستا60 مورد اعلام جرم شده است. بیات از شناسایی و توقیف 15 کیلوگرم طلای قاچاق و غیراستاندارد در استان تهران خبر داد و گفت: 5/13 کیلوگرم از این طلا به مصنوعات غیراستاندارد اختصاص داشته است.
بیات در مورد کنترل بازار سکه در استان تهران نیز گفت: 998 عدد سکه پارسیان غیر استاندارد در استان کشف و ضبط شده که از نظر وزن و یا عیار اعلام شده با استانداردها مغایرت دارند. وی با اشاره به صدور کد شناسایی برای تمام تولیدکنندگان طلا در سطح استان تهران، افزود: تاکنون هزار و 137 مورد کد شناسایی و 33 پروانه کاربرد نشان استاندارد برای تولیدکنندگان در مقیاس صنعتی صادر شده است. وی با بیان اینکه نواقص جزیی، عمده و بحرانی در سال 89 نسبت به سال 85 در بازار طلا کاهش چشمگیری داشته است، گفت: در سال 85 حدود 37 درصد از مصنوعات طلا با استانداردها انطباق داشته اما در سال 89 بیش از 70 درصد مصنوعات با استانداردهای مورد نظر مطابقت داشته است.
به گفته وی، تنها امکان واردات شمش طلا به کشور وجود دارد و اگر واردات مصنوعات خارجی رواج یابد تولیدکنندگان داخلی با مشکل روبه‌رو می‌شوند. بیات در پاسخ به این سؤال که تکلیف خریداران مصنوعات طلای خارجی و سکه‌های پارسیان در شرایط فعلی چیست؟ گفت: افرادی که سکه پارسیان خریداری کرده‌اند و در این مورد دچار ابهام هستند می‌توانند آن سکه را به فروشنده بازگردانند و یا اگر مشکل دیگری وجود داشت با سازمان استاندارد استان تهران یا اتحادیه طلا مکاتبه کنند.
وی ادامه داد: خریداران مصنوعات طلای خارجی نیز با توجه به اینکه دارای فاکتور خرید هستند می‌توانند شکایت خود را به همراه نمونه طلا به سازمان استاندارد تهران ارائه دهند تا پس از تست در صورتی که طلای آنها با استاندارد مغایرت داشت موضوع از طریق اتحادیه طلا پیگیری شود.سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا