سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1701.1
مظنه4,408,000
18 گرم1,017,500
ارزش سکه9,931,224
قدیم (بهار)10,200,000
جدید (امامی)10,425,000
نیم6,150,000
ربع3,850,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR
رئیس اتحادیه طلا و جواهر شهرری اعلام کرد:

مالیات برارزش افزوده رکود اقتصادی صنف طلا را بیشترکرده / تعطیلی 35 درصدی طلافروشان در شهرری

سایت طلا: رئیس اتحادیه طلا و جواهر شهرری ضمن بیان اینکه 35 درصد از طلافروشان شهرری به علت رکود اقتصادی تعطیل کرده اند گفت: موضوع مالیات برارزش افزوده باعث شده تا رکود در این صنف بیشتر نمایان شود.

" کاظم کلهر" در گفتگو با سایت طلا، هدف مردم برای خرید طلا را سرمایه ای عنوان کرد و افزود: مالیات بر ارزش افزوده باعث شده تا رکود اقتصادی در این صنف تشدید شود، بطوریکه در یک سال گذشته 35 درصد از اعضاء اتحادیه طلا و جواهر شهرری یا تغییر شغل داده اند و یا  واحدهای خود را تعطیل کرده اند.

وی با اشاره به پیگیری های گسترده این اتحادیه و دیگر شهرها برای حل موضوع مالیات برارزش افزوده در این صنف افزود: جلسات متعدد و مکاتبات زیادی با ریاست جمهوری، فرمانداری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اتاق اصناف صورت گرفته ولی تاکنون هیچ ترتیب اثری به این معضل صنفی داده نشده و کسی درد این صنف را مداوا نکرده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر شهرری با بیان توجه و اهمیت 9 درصد مالیات برارزش افزوده برای مشتریان و خریداران طلا گفت: مشتری در طلافروشی به خوبی با خود حساب می کند اگر بخواهد 4 میلیون تومان طلا خرید کند باید بغیر از اجرت و سود مغازه دار 360 هزار تومان مالیات برارزش افزوده پرداخت کند و نهایتاً موقع فروش با درصد زیادی ضرر مواجه خواهد شد.

کلهر با هشدار نسبت به جایگزینی بدلیجات به جای مصنوعات طلا در گفتگو با سایت طلا خاطرنشان کرد: اکثر بدلیجات از جنس تیتانیوم است و تیتانیوم یک نوع سرب خشک می باشد و با خرید آن پس از یک هفته یا تغییر رنگ داده و یا شکسته می شود و نهایتاً از بین رفته و دور ریخته می شود، این هم به اقتصاد خانواده ضرر می رساند و هم به اقتصاد کشور آسیب می زند؛ چرا که سرمایه کشور به هدر می رود.

وی مشکل اصلی این صنف را همچنان معضل مالیات برارزش افزوده دانست و تأکید کرد: تا این قانون اصلاح نشود مشکل این صنف همچنان باقی است و با وعده ای که مسئولین و نمایندگان مجلس به ما دادند، قرار بر اصلاح آن بود ولی هنوز در این زمینه اتفاقی رخ نداده و امیدواریم مجلس دهم هرچه سریعتر این قانون را اصلاح کرده و این صنف را از این مشکلات نجات دهد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر شهرری ارتباط این اتحادیه با اتحادیه طلا و جواهر تهران و شمیرانات و همچنین اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر قوی دانست و این تعامل را با اتحادیه های شهرهای همجوار نیز خوب دانست و وحدت و هماهنگی صنفی در رشد و حل مشکلات را مهم ارزیابی کرد.

 

انتهای پیام

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا