سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR
شورای جهانی طلا خبر داد:

تقاضای جهانی طلا در شش ماه نخست امسال به بیش از 2335 تن رسید

سایت طلا : شورای جهانی طلا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که تقاضای جهانی طلا در شش ماه نخست 2016 میلادی به بیش از 2335 تن رسیده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی دوبی کرونیکل، شورای جهانی طلا اعلام کرد: تقاضای جهانی طلا در شش ماه نخست امسال به بیش از 2335 تن رسیده است. میزان تقاضای سرمایه گذاری برای طلا در این مدت 16 درصد بیشتر از رکورد قبلی در شش ماه نخست 2009 میلادی بوده است.

بر اساس این گزارش تقاضای جهانی طلا در سه ماه دوم امسال نیز مانند سه ماه نخست با افزایش روبرو شده و با 15 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از 1050 تن رسیده است.

این رقم در سه ماه دوم 2015 میلادی به 910 تن رسیده بود. بی ثباتی های اقتصادی سیاسی و اجتماعی تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا داشته است.

میزان ذخایر طلای صندوق های سرمایه گذاری جهان نیز در شش ماه نخست امسال بیش از 580 تن افزایش داشته است. این رقم در سه ماه دوم امسال بیش از 237 تن رشد نشان داده است.

تقاضای شمش و سکه طلا نیز در سه ماه دوم امسال با رشد فزاینده ای روبرو شده است، تقاضای شمش و سکه در این مدت در آمریکا با 101 درصد رشد به 25 تن رسیده است. تقاضای کل برای سکه طلا در شش ماه نخست امسال با 4 درصد افزایش به بیش از 485 تن رسیده است.

افزایش 25 درصدی قیمت جهانی طلا از ایتدای سال 2016 تاکنون تاثیر زیادی بر رشد تقاضای سرمایه گذاری داشته است. رشد فزاینده قیمت طلا از شش ماه نخست 1980 میلادی بی سابقه بوده است.

این گزارش افزود: تقاضای جواهرات طلا در آمریکا با رشد یک درصدی در ایران با رشد 10 درصدی روبرو شده است. این تقاضا در چین با افت 15 درصدی در سه ماه دوم روبرو شده و به 144 تن رسیده است. تقاضای جواهرات در هند نیز در سه ماه دوم امسال با 20 درصد کاهش به 98 تن رسیده است.

گزارش سایت طلا می افزاید، تقاضای بانکهای مرکزی جهان نیز با 40 درصد کاهش در سه ماه دوم امسال به 77 تن رسیده است. این رقم در مدت مشابه سال قبل به 127 تن رسیده بود. بانکهای مرکزی جهان در شش ماه نخست امسال 185 تن طلا خریداری کرده اند.

ارزش ذخایر طلای بانکهای مرکزی جهان به بیش از 1.4 تریلیون دلار رسیده است.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا