اونس طلا1978.9
مظنه11,511,000
18 گرم2,657,300
ارزش سکه25,934,283
قدیم (بهار)28,200,000
جدید (امامی)18,800,000
نیم18,600,000
ربع11,150,000

پیش‌بینی ثبات تقریبی در بازار طلا و سکه

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به وضعیت نسبتا آرام بازار طلا و سکه در ایران طی هفته گذشته گفت: با توجه به شرایط پیش آمده به نظر می‌رسد کماکان با ثبات قیمت طلا و سکه در داخل همراه باشیم.

محمد کشتی‌آرای، با اشاره به اینکه طلا و سکه در داخل هفته نسبتا آرامی را پشت سر گذاشتند، اظهار کرد: ابتدای هفته قیمت سکه یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومان بود که تا یک میلیون و ۱۱۲ هزار تومان نیز کاهش پیدا کرد اما در مجموع شاهد نوسان بسیار کم قیمت سکه بودیم.

وی ادامه داد: این اتفاقات در حالی رخ داد که قیمت طلای جهانی طی هفته گذشته سیر نزولی داشت و با بالاترین میزان کاهش طی پنج هفته اخیر همراه بود که علت آن نیز مباحث مطرح شده در مورد افزایش نرخ بهره در آمریکا بود و همین موضوع باعث شد دلار تقویت شود و با کاهش قیمت جهانی طلا روبرو باشیم.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر، قیمت هر اونس طلای جهانی در هفته گذشته از ۱۳۳۶ دلار به ۱۳۱۸ دلار کاهش پیدا کرد.

کشتی‌آرای با اشاره به اینکه قیمت طلا و سکه در ایران نسبت به قیمت طلای جهانی چندان کاهش پیدا نکرد، گفت: قیمت سکه و طلا نیز در داخل پایین آمد اما این میزان کاهش نسبت به کاهش قیمت طلای جهانی کمتر بود.

وی همچنین در مورد وضعیت بازار طلا و سکه در ایران طی هفته پیش رو عنوان کرد:‌ با توجه به شرایط پیش آمده به نظر می‌رسد کماکان با ثبات قیمت طلا و سکه در داخل همراه باشیم و باید تا دوشنبه هفته جاری منتظر تغییر و تحولات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دنیا بمانیم.


انتهای پیام

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد