سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا تحت تاثیر آمارهای اقتصادی ناامید کننده آمریکا

سایت طلا : قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آغاز مبادلات امروز دوشنبه به روند صعودی خود ادامه داده است که علت اصلی آن انتشار امارهای ناامید کننده اقتصادی آمریکا در روزهای گذشته بوده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، آمارهای منتشر شده روز جمعه نشان می دهد که وضعیت خرده فروشی در آمریکا طی ماه گذشته کمتر از حد انتظارات کارشناسان اقتصادی بوده است. این مساله موجب شده است تا گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا کاهش یابد.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز دوشنبه با افزایش نسبت به روز جمعه به بیش از 1339 دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه نیز با 1.4 درصد افزایش به بیش از 1335 دلار رسیده بود.

کاهش هزینه های مصرفی در اقتصاد آمریکا طی ماه جولای تاثیر زیادی بر افت خرده فروشی داشته است. ارزش دلار نیز اوایل امروز دوشنبه با افت نسبی روبرو شده است. بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که با توجه به انتشار امارهای جدید در آمریکا، بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو بخواهد تا پایان امسال نرخ بهره را افزایش دهد.

قیمت طلا در برابر نوسانات ارزش دلار و نرخ بهره آمریکا حساسیت و واکنش زیادی نشان می دهد. ادامه روند صعودی قیمت طلا در هفته های اخیر نیز موجب شده است تا تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی به خصوص چین و هند با کاهش محسوسی روبرو شود.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 1.22 درصد کاهش به کمتر از 960 تن رسیده است. شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز امروز دوشنبه از بالاترین سطح خود در یک سال گذشته فاصله گرفته است. انتشار آمارهای مربوط به عملکرد ضعیف اقتصادی ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان تاثیر زیادی بر افت شاخص سهام آسیا داشته است.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. نوسانات ارزش دلار آمریکا نیز می تواند عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا در روزهای آینده باشد.

روز چهارشنبه نیز قرار است متن مذاکرات نشست جولای فدرال رزرو آمریکا منتشر شود. انتشار متن مذاکرات فدرال رزرو تاحد زیادی وضعیت نرخ بهره و سیاست های پولی این کشور طی ماه های آینده را روشن خواهد کرد. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی نیز اهمیت زیادی خواهد داشت.


.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا