سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1902.8
مظنه5,882,000
18 گرم1,357,800
ارزش سکه13,252,146
قدیم (بهار)14,000,000
جدید (امامی)14,920,000
نیم8,200,000
ربع5,700,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR
رئیس اتحادیه طلا و جواهر شیراز خبر داد:

15 درصد از طلافروشان شیرازی تعطیل کرده اند / تأثیر خشکسالی بر بازار طلا

سایت طلا: رئیس اتحادیه طلا و جواهر شیراز با اشاره به رکود شدید موجود در بازار طلا و جواهراین شهر اعلام کرد که طی دو سال گذشته 15 درصد از اعضاء این صنف به علت هزینه های بالا و نبود مشتری مغازه های خود را تعطیل کرده اند.

 رضا راسخ در گفتگو با سایت طلا، با بیان اینکه رکود در این استان نسبت به دیگر مناطق دیگر بیشتر است گفت: طی دو سال گذشته حدود 80 طلافروشی که تقریباً 15 درصد از واحدهای صنفی اتحادیه طلا و جواهر شیراز را تشکیل می دهند مغازه های خود را تعطیل کرده و به شغل دیگری پرداخته اند.

 وی با اشاره به موقعیت خاص این استان و اشتغال ساکنان آن به کشاورزی و دامپروری افزود: خشکسالی طی چند سال اخیر در این منطقه موجب شده تا بسیاری از مردم این استان ازدرآمد کمتری برخوردار شده و از خرید طلا صرفنظر کنند، که با بررسی این موضوع متوجه می شویم رکود موجود در این استان از مناطق دیگر کشور بیشتر بوده است.

راسخ ادامه داد: شیراز شهری است که در زمینه مصنوعات طلا تولید زیادی مانند شهرهای دیگر چون تهران، اصفهان، مشهد و یا یزد ندارد و بیشتر مصرف کننده است، در نتیجه اجرت ساخت در این شهر به مراتب بالاتر است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر شیراز با اعلام ثبات و یا افت نسبی قیمت طلا در چند سال اخیر به سایت طلا گفت: در این بازار سه عامل؛ رشد 30-40 درصدی اجرت ساخته ها، مالیات برارزش افزوده و کاهش قدرت خرید مردم باعث رکود، بی رونقی و کاهش خرید و فروش طلا و جواهر شده است.

وی با اشاره به این که طلا در هر صورت پس انداز مطمئنی برای خانواده ها می باشد تأکید کرد: افزایش هزینه خرید طلا باعث شده تا مشتریان به سمت بدلیجات گرایش پیدا کنند که رشد بازار بدل در کشور که معمولاً ریشه در قاچاق دارد موجب خروج ارز از کشور و کاهش کارآفرینی و اشتغال می گردد.

راسخ همچنان به مشتریان زیورآلات توصیه کرد علیرغم رشد اجرت و مالیات برارزش افزوده به خرید مصنوعات طلا مبادرت ورزند و صاحب پس انداز وسرمایه شوند تا اینکه به خرید بدلیجاتی اقدام کنند که هیچ ارزش پس از استفاده نداشته و نهایتاً از بین می رود.

انتهای پیام

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا