سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

ایران می‌تواند جزو سه‌تولیدکننده برتر طلا و جواهر دنیا باشد

رییس اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان طلا و جواهر و سنگ‌های قمیتی با بیان این که صنعت طلا و جواهر می‌تواند جایگزین مناسبی برای صادرات نفت باشد، گفت: این صنعت فرصت‌های زیادی برای جوانان و جویندگان کار فراهم می‌کند.

عباداله محمد  ولی، در مراسم امضای تفاهمنامه ایجاد اولین مرکز آزمون صنعت طلا و جواهر با همکاری سازمان فنی و و حرفه‌ای استان تهران با تاکید بر لزوم حمایت دولت از تولید و صنایع داخلی ، اظهار کرد: دولت‌ها نقش زیادی در ایجاد بسترهای لازم برای توسعه و بهبود کیفیت صنایع دارند و صنعت طلا و جواهر به عنوان یکی از صنایع مادر تخصصی می‌تواند در صورت حمایت دولت نقش بسزایی در زمینه اشتغال و تولید و حفظ سرمایه در کشور ایفا کند.

وی ادامه‌ داد: پتانسیل‌ طراحی و تولید ما آنقدر بالا است که می‌توانیم در صورت برطرف شدن مشکلات و موانع یکی از سه کشور اصلی تولید کننده و صادر کننده مصنوعات طلا و جواهر و نقره در سطح جهان باشیم.

رییس اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان طلا و جواهر و سنگ‌های قمیتی نهادینه کردن فرهنگ تولید به جای مصرف گرایی و داشتن نگاه صنعتی بلند مدت را رمز موفقیت کشورهای همسایه در عرصه طلا و جواهر دانست.

وی با اشاره به رکود طلا و جواهر در طی پنج سال گذشته، خاطر نشان کرد: کشورهای همسایه شمال غربی و حاشیه خلیج فارس بزرگترین تراکنش مالی را از محل صنعت طلا و جواهر دارد و چرخش عظیم مالی این صنعت موجب رشد و شکوفایی اقتصاد آنها و جذب مستقیم و غیر مستقیم افراد زیادی به کار شده است.

به گفته محمدولی صنعت طلا و جواهر می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب به جای صادرات نفت باشد و با توجه به پتانسیل‌های بالای این صنعت اشتغالزایی بالایی را برای جوانان جویای کار فراهم کند.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا