جزء خوانی قرآن کریم (پخش زنده)
کشتی آرای خبر داد: 

رکود به بازار طلا هم رسید / تعطیلی ۷۰۰ طلافروشی در تهران طی ۲ سال

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور با بیان اینکه در فاصله سالهای ۹۳ تا ۹۴ در تهران ۷۰۰ واحد طلافروشی تعطیل شده است، پایین آوردن عیار طلا را رد کرد و گفت: طبق قانون استاندارد عیار طلا در کشورمان ۱۸ است.

محمد کشتی‌آرای تأکید کرد: طبق قانون جدید نظام مالیاتی همه طلافروشی‌ها موظف هستند که از نرم‌افزار فروش برخوردار باشند، چنان که در هنگام فروش از طریق پرینت یا دادن فاکتور میزان خرید و فروش خود را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون مورد اشاره دو سال است که باید اصناف کشور از صندوق فروش یا نرم‌افزار مربوط به آن برخوردار باشند، ادامه داد: برخی از صنوف به‌شکل مرسوم گذشته از صندوق فروش استفاده می‌کنند ولی در طلافروشی‌ها این الزام وجود دارد که از نرم‌افزار این امر استفاده شود و کلیه عملیات خرید و فروش خود را از طریق این نرم‌افزار انجام دهند.

کشتی‌آرای با بیان اینکه 32 هزار واحد طلافروشی در کشور وجود دارد،‌ ادامه داد: در تهران حدود 3 هزار و 700 واحد طلافروشی وجود دارد که 2 هزار و 900 واحد آنها از مجوز و پروانه کسب برخوردار هستند.


وی با بیان اینکه طی چند سال اخیر برخی از واحدهای طلافروشی به‌علت رکود موجود در بازار و عدم توان در پرداخت مالیات تعطیل شده است،‌ اظهار کرد: رویکرد مردم در خرید طلا نیز نسبت به گذشته تغییر کرده است.

کشتی‌آرای با بیان اینکه در فاصله سال 93 تا 94 در خود تهران 700 واحد طلافروشی تعطیل شده است به موضوع قاچاق طلا نیز اشاره کرد و به تسنیم گفت: بین 15 تا 22 درصد قاچاق طلا در کشور وجود دارد.

وی همچنین برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر پایین آوردن عیار طلا را رد کرد و گفت: طبق قانون استاندارد عیار طلا در کشورمان 18 است.انتهای پیام


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است