سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

بهای نفت افزایش یافت

پس از آنکه بانک مرکزی چین اقدام به حمایت از اقتصاد رو به ضعف این کشور کرد قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۵ سنت افزایش به ۴۳ دلار و ۴۶ سنت رسید.

به گزارش رویترز، هرچند قیمت نفت امروز اندکی افزایش یافت، اما پس از آنکه بانک مرکزی چین اقدام به حمایت از اقتصاد رو به ضعف این کشور کرد، قیمت نفت هنوز فاصله چندانی از پایین ترین قیمت های 6 سال و نیم اخیر نگرفته و نگرانی ها در مورد فرونی عرضه در بازارهای مالی پابرجاست.


بازارهای بورس آسیایی ضعف های اولیه در معاملات امروز را جبران کردند و شاهد رشد بودند که ناشی از بهبود وضعیت شاخص ها در بازار چین بود. با این حال همچنان نگرانی هایی در این زمینه وجود دارد که آیا اقدامات چین برای تثبیت اقتصادش کافی خواهد بود و خواهد توانست سقوط در بازارهای سهام را متوقف سازد یا نه.


بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 25 سنت افزایش به 43 دلار و 46 سنت رسید و نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اکتبر با 36 سنت رشد 39 دلار و 57 سنت معامله شد.


بانک ای ان زد اعلام کرد، کاهش نرخ بهره در چین بازارهای کالا را آرام کرده، اما این بازارها همچنان محتاط اند و افزایش ها محدود خواهند بود.


این بانک همچنین می افزاید: «تغییر روند عرضه نفت پر هزینه از سوی آمریکا بیش از آنچه که انتظار می رود زمان خواهد برد و احتمالا بازارها در کوتاه مدت همچنان با فزونی عرضه مواجه خواهند بود.»


دانیل آنگ، تحلیلگر سرمایه گذاری در موسسه فیلیپ فیچرز گفت، کاهش نرخ بهره از سوی چین مانع از این شد که قیمت نفت به رقم های پایین تری برسد.


بر اساس آمارهای انستیتوی نفت آمریکا در روز سه شنبه، حجم ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته 7.3 میلیون بشکه کاهش یافته و به 449.3 میلیون بشکه رسیده، در حالی که تحلیلگران انتظار داشتند این رقم یک میلیون بشکه کاهش یابد.


آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا قرار است اواخر روز چهارشنبه منتشر شود.


بی ان پی پاریباس روز سه شنبه اعلام کرد: «هرچند میزان ذخایر نفت خام جهانی همچنان در مسیر کاهش است، اما حجم ذخایر برای مدتی طولانی تر از آنچه که ابتدا تصور می شد افزایش خواهد یافت.»


«در نتیجه، هرگونه بهبود قیمت ها به احتمال فراوان از یک نقطه شروع پایین تر آغاز خواهد شد و روند هرگونه بهبود قیمت احتمالا کندتر از آن چیزی خواهد بود که در نظر گرفته می شود.»
انتهای پیام/

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا