سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1736.6
مظنه4,649,000
18 گرم1,073,200
ارزش سکه10,474,197
قدیم (بهار)10,750,000
جدید (امامی)11,120,000
نیم6,350,000
ربع4,050,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

مهلت صرافی‌ها 10 روز تمدید شد/ پلمب بعد از پایان اخطار

بانک مرکزی در نامه‌ای به صرافان اخطار داد که 10 روز دیگر برای انطباق با دستورالعمل جدید فرصت دارند در غیر صورت از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

 برخلاف آنچه که در روزهای اخیر از سوی مقامات بانک مرکزی مبنی بر عدم تمدید مهلت صرافی‌ها برای انطباق با دستورالعمل جدید نحوه فعالیت و تاسیس آنها اعلام شده بود و حتی عنوان کرده بودند که برای برخورد با صرافانی که مهلت آنها به پایان رسیده به طور قطعی پلمب در دستور کار نبوده ولی با آنها برخورد خواهد شد، این بانک در روز دوم شهریور ماه طی نامه‌ای به تمامی صرافانی که برای افزایش سرمایه اقدام نکرده‌اند نامه اخطار آخر را ارسال کرد.

بنا بر آنچه بانک مرکزی در اخطاریه خود به صرافی ها اعلام کرده مهلت آنها 10 روز دیگر تمدید شده است این در حالی است که پیش تر معاون نظارت بانک مرکزی تاکید کرده بود که مهلت قابل تمدید نبوده و حتی در اختیار این بانک نیست.

از سویی دیگر با اتمام مهلت 10 روزه یعنی 12 شهریورماه امسال ، فعالیت صرافانی که مراجعه نکرده‌ اند به پایان رسیده و پلمب خواهند شد.

این در حالی است که با بازنگری در دستورالعمل مصوب مردادماه سال 1392 و حذف تقسیم بندی صرافی‌ها به دو نوع یک و دو و تبدیل به نوع جدید همچنین کاهش حذف سرمایه 20 میلیاردی و کاهش آن به 4 میلیارد تومان در تهران و دو میلیارد تومان در شهرستان ها فرصت یکساله ای تا 28 مردادماه امسال در اختیار آنها قرار گرفت تا خود را با دستورالعمل جدید منطبق کنند.

پلمب صرافی‌ها در حالی تا کمتر از 10 روز دیگر آغاز خواهد شد که اخیر ولی اله سیف-رییس کل بانک مرکزی- اعلام کرده بود که این بانک در حال بررسی تقاضای صرافان برای بازنگری در برخی از بندهای این مصوبه از جمله تعمیم ندادن میزان افزیس سرمایه به صرافان قدیمی است.

انتهای پیام

سایر خبر های مفید در 5 ساعت گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا