سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1736.6
مظنه4,733,000
18 گرم1,092,600
ارزش سکه10,663,449
قدیم (بهار)10,950,000
جدید (امامی)11,370,000
نیم6,450,000
ربع4,100,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR
با وجود تشدید بحران یورو؛

چرا طلا خوش ندرخشید؟

طلا در بازار جهانی در پی صعود ارزش دلار که باعث شد تقاضا برای این فلز با وجود تشدید بحران بدهی یونان محدود شود، در پایین 1170 دلار قرار گرفت.

 هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات سه‌شنبه بازار سنگاپور پس از افزایش 0.6 درصدی در روز دوشنبه، تغییر چندانی نداشت و 1168 دلار معامله شد.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در اوت با 0.5 درصد کاهش، 1167 دلار بود.

طلا موفق نشده از تقاضا برای پناهگاه مطمئن سرمایه که پس از شکست مذاکرات یونان با وام دهندگانش و مخالفت مردم این کشور با تدابیر ریاضتی بیشتر در همه پرسی اخیر به وجود آمده است، بهره ببرد و به سطح بالاتری صعود کند و همچنان تحت تاثیر صعود دلار و دورنمای افزایش نرخهای بهره در آمریکا به روند نزولی ادامه داده است.

شاخص دلار در پی ضعیف شدن ارزش یورو، روز دوشنبه به بالاترین سطح در یک ماه گذشته صعود کرد.

طلا تاکنون با وجود اینکه یونان به خروج احتمالی از منطقه یورو نزدیک شده است، نتوانسته توجه چندانی را به خود جلب کند و سرمایه گذاران به این فلز زرد که به عنوان یک پناهگاه مطمئن سرمایه شناخته شده اعتنایی نداشته اند.

طبق آمار گردآوری شده از سوی بلومبرگ، بیش از 300 میلیون دلار از ارزش صندوقهای سرمایه گذاری طلا در یک ماه گذشته کاسته شده است.

در شرایطی که فشارها بر یونان برای ارائه طرحی برای ماندن در منطقه یورو افزایش یافته است، نوسان طلا کمتر شده و این فلز ارزشمند در پایین‌ترین سطح سه ماه گذشته قرار دارد. طلا از سال 2011 که به بالاترین رکورد قیمت صعود کرد حدود 40 درصد نزول کرده است زیرا سرمایه گذاران به جای این فلز به سوی سهام و دلار جذب شده اند.

بهای معاملات آتی طلا در بازار نیویورک از ابتدای سال 2015 تاکنون 1.5 درصد کاهش یافته و به 1166 دلار رسیده است. شاخص کالای بلومبرگ از 22 ماده خام طی مدت مذکور 4.9 درصد کاهش یافته و در مقابل شاخص دلار بلومبرگ 5.3 درصد صعود کرده است.

موجودی صندوقهای سرمایه‌گذاری طلا تا روز دوشنبه برای ششمین روز کاهش یافت و به 1589 تن رسید که منعکس کننده بی‌اعتنایی مدیران سرمایه به طلا به عنوان سرمایه‌گذاری مطمئن است.

در مقابل طبق اعلام ضرابخانه سلطنتی انگلیس، تقاضا از سوی مشتریان یونانی برای سکه‌های طلا در ژوئن دو برابر شد. فروش سکه طلای ضرابخانه آمریکا هم در ژوئن به بالاترین سطح در پنج ماه گذشته صعود کرد و به 76 هزار اونس رسید.

طلا در چهار سه ماهه گذشته کاهش قیمت داشته که طولانی‌ترین روند نزولی از سال 1997 محسوب می‌شود. این فلز در دو سال گذشته تحت تاثیر اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای تحکیم سیاست پولی روند نزولی پیدا کرده و در مقابل دلار صعودی شده است.

بارناباس گان، اقتصاددان شرکت OCBC که از میان 20 پیش بینی کننده بازار فلزات ارزشمند در دو سال گذشته درست‌ترین پیش‌بینی را داشته است، پیش بینی کرده است طلا پس از کاهش یک درصدی در شش ماه گذشته، 11 درصد دیگر تا پایان سال 2015 کاهش پیدا می‌کند و به 1050 دلار در هر اونس می‌رسد که کمترین قیمت در پنج سال گذشته است. تحلیلگران گولدمن ساش در گزارش ماه مه خود مجددا تاکید کردند انتظار دارند قیمت طلا در 12 ماه آینده به 1050 دلار سقوط کند و بانک فرانسوی سوسیته جنرال هم پیش بینی کرده است طلا در سه ماهه چهارم امسال به این سطح سقوط خواهد کرد.

انتهای پیام

سایر خبر های مفید در 5 ساعت گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا