سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR
دقیق ترین پیش بینی کننده تحولات بازار طلا نظر می دهد:

بهای طلا تا پایان امسال به چه رقمی خواهد رسید؟

سایت طلا : تحلیلگر ارشد گروه بانکی اورسی چین که دقیق ترین پیش بینی ها را در خصوص قیمت طلا داشته است، پیش بینی کرد که قیمت جهانی طلا تا پایان امسال 11 درصد دیگر کاهش خواهد یافت.

به گزارش سایت طلا به نقل از بلومبرگ، "بارناباس گان" اقتصاددان گروه بانکی اورسی چین تاکید کرد که قیمت جهانی هر اونس طلا تا پایان سال 2015 میلادی با 11 درصد کاهش بیشتر روبرو خواهد شد و به کمتر از 1050 دلار در هر اونس خواهد رسید.

بر اساس این گزارش بارناباس گان توانسته است در زمینه پیش بینی قیمت طلا از 19 بانک و موسسه مالی بین المللی معتبر پیش بگیرد و در دو سال گذشته دقیق ترین پیش بینی ها را ارائه کند.

قیمت طلا در سه ماه دوم 2015 میلادی نیز با کاهش روبرو شده که این مساله از سال 1997 میلادی بی سابقه بوده است. از سال 2012 میلادی تاکنون بیش از 81.7 میلیارد دلار از صندوق های سرمایه گذاری طلا خارج شده است. عملکرد قیمت طلا در دو سال گذشته ناامید کننده بوده است.

گان پیش بینی کرد که با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، روند نزولی قیمت طلا بار دیگر تشدید خواهد شد. افزایش نرخ بهره آمریکا تقاضا برای دلار را افزایش خواهد داد و این مساله به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

برپایه گزارش سایت طلا، قیمت طلا در 12 ماه گذشته بیش از 11.5 درصد کاهش داشته و به مرز 1174 دلاری رسیده است. قیمت طلا در سه ماه دوم امسال نیز با کاهش یک درصدی روبرو شده است.

قیمت طلا نسبت به رکورد 1920 دلاری در سپتامبر 2011 میلادی بیش از 40 درصد کاهش را تجربه کرده است. البته موسسه مالی گلد من ساش آمریکا نیز پیش بینی کرده است که قیمت طلا طی 12 ماه آینده به کمتر از 1050 دلار خواهد رسید. بانک سوسایت جنرال فرانسه نیز اعلام کرده است که قیمت طلا تا سه ماه پایانی امسال به این سطح خواهد رسید.

نظرسنجی بلومبرگ از 31 تحلیلگر بازار طلا نیز نشان می دهد که میانگین قیمت طلا تا سه ماه پایانی امسال به بیش از 1212 دلار خواهد رسید. البته نظرات کارشناسان بازار طلا به شدت متفاوت بوده و از 1025 تا 1400 دلار در هر اونس در نوسان بوده است.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که بحران مالی و بدهی یونان نمی تواند در شرایط کنونی تاثیر چندانی بر نوسانات قیمت طلا داشته باشد.

انتهای پیام

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته

سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.

سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا