اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

25 درصد اقتصاد ایران مالیات نمی‌دهند

رئيس کل سازمان امور مالياتي از تلاش نظام مالياتي براي جلوگيري از فرار مالياتي با تکيه بر طرح‌هاي جديد اين سازمان خبر داد و گفت: هم اکنون 25 درصد اقتصاد ايران ماليات نمي دهد.علی عسکری از فرار مالیاتی به عنوان مهمترین دغدغه نظام مالیاتی یاد کرد و گفت: دولت همواره درصدد بوده تا با کاهش فرار مالیاتی، ترکیب مناسبی از درآمدهای دولت را بوجود آورد بطوری که سهم مالیات ها بخش قابل توجهی از بودجه کشور را تشکیل دهد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در حال حاضر تنها 45 درصد از بودجه جاری کشور از محل درآمدهای مالیاتی تامین می شود که این رقم مطلوب نیست، گفت: هم اکنون 25 درصد اقتصاد ایران مالیات نمی دهد که از این بخش بعنوان اقتصاد پنهان یاد می شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار امیدواری کرد: با اجرای کامل طرح جامع مالیاتی، فرار مالیاتی از 25 درصد فعلی به 15 درصد کاهش یابد که معمولا 10 درصد فرار مالیاتی در همه جای دنیا دیده می شود.

وی افزود: ما از نظر دریافت مالیات در میان کشورهای جهان در پایین ترین رتبه قرار داریم. البته با اجرای طرح هایی همچون طرح جامع مالیاتی، مالیات بر ارزش افزود، راه اندازی صندوق های فروش، میزان درآمدهای مالیاتی به شکل مشهودی افزایش می یابد.

عسکری در مورد وصولی مالیات بر ارزش افزوده سال 91 گفت: درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده در سال گذشته 103 درصد محقق شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبلش حدود 46 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه سهم اصناف در تولید ناخالص داخلی 30 درصد است، گفت: با وجود این سهم بالا، اصناف فقط 6 درصد مالیات می پردازند.

وی در رابطه با دریافت مالیات از خرده فروشان نیز خاطرنشان کرد: لازمه مالیات بر ارزش افزوده برای خرده فروشان، نصب صندوق فروش است که می باید به تمامی مشاغل خرده فروش تسری پیدا کند. ما این طرح را با نصب 10 صندوق آزمایش کردیم و تا پایان سال هم چند صندوق دیگر نصب خواهیم کرد.خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد