سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

گزارش صندوق بین المللی پول از وضعیت ذخایر طلای بانک های مرکزی جهان

سایت طلا : تازه ترین گزارش صندوق بین المللی پول نشان می دهد که روسیه و قزاقستان بار دیگر میزان ذخایر طلای خود را افزایش داده اند ولی تاجیکستان طی ماه گذشته ذخایر طلای خود را کاهش داده است.


به گزارش سایت طلا به نقل از بلومبرگ، بانک مرکزی قزاقستان طی ماه گذشته برای سی امین ماه متوالی ذخایر طلای خود را افزایش داده و به بیش از 198.4 تن رسانده است. این رقم در ماه فوریه به 196.1 تن رسیده بود.

بر اساس این گزارش روسیه نیز که پنجمین ذخایر بزرگ طلای جهان را در اختیار دارد، ذخایر طلای خود را به بیش از 1238.3 تن افزایش داده است. این رقم پیش از این به 1207.7 تن رسیده بود. تاجیکستان نیز در ماه گذشته ذخایر طلای خود را به کمتر از 8.9 تن رسانده است. این رقم در ماه فوریه به 9.5 تن رسیده بود.

قیمت طلا در ماه مارس به علت نگرانی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا برای دومین ماه متوالی با کاهش روبرو شده است. واحد اطلاعات اقتصادی بلومبرگ نیز برآورد کرده است که چین از آوریل 2009 تاکنون ذخایر طلای خود را 3 برابر افزایش داده است.

بانک های مرکزی جهان در 5 سال اخیر به خریدار طلا تبدیل شده اند. برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند که بانک های مرکزی جهان ترجیح داده اند تا ذخایر ارزی خود را متنوع کنند و به همین دلیل به طلا روی آورده اند.

روسیه از سال 2005 میلادی تاکنون ذخایر طلای خود را سه برابر کرده است. ذخایر طلای قزاقستان نیز در 12 ماه گذشته بیش از 33 درصد رشد داشته است.

روسیه برای مقابله با تحریم های غرب، افت ارزش روبل در برابر دلار و کاهش درامدهای نفتی اقدام به افزایش ذخایر طلای خود کرده است.

واحد اطلاعات اقتصادی بلومبرگ نیز پیش بینی کرده است که میزان ذخایر طلای چین به بیش از 3510 تن رسیده است. میزان ذخایر طلای بلاروس نیز طی ماه گذشته به بیش از 44.5 تن افزایش داشته است. این رقم در ماه مارس به 41.5 تن رسیده بود.

مالزی نیز ذخایر طلای خود را از 36.4 تن به 37 تن افزایش داده است. این بالاترین سطح ذخایر طلای مالزی از سال 2000 میلادی است.

ترکیه نیز ذخایر طلای خود را به 513 تن افزایش داده است. السالوادور و مکزیک نیز ذخایر طلای خود را کاهش داده اند./م


انتهای پیام


سایر خبر های مفید در 5 ساعت گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا