سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

اولین هفته کاهشی دلار در سال 94 رقم خورد

سایت طلا : بازار ارز که روزهای نسبتاً آرامی را سپری می کند با محدود شدن نوساناتش در پی کاهش حجم معاملات، اولین هفته ی کاهشی را در سال جدید تجربه کرد.


به گزارش سایت طلا، روز گذشته روز کم نوسانی برای دلار بود، به گونه ای که ارزش این ارز بر بهای 3319 تومان ثابت ماند. البته یورو و پوند در این روز افزایش قیمت را تجربه کردند و پوند نوساناتش را بر بالای مرز 5000 تومان ادامه داد.
این دو ارز هفته ی گذشته را نیز با افزایش قیمت آغاز کردند که تنها پوند آن هفت روز را با افزایش 25 تومانی به پایان رساند.

بر اساس این گزارش، در آغاز هفته ی کاری گذشته شاخص بازار ارز با 11 تومان افت به بهای 3329 تومان دست یافت که با وجود این افت قیمتی، حجم معاملات بازار مناسب و تقاضا برای ارزهای خارجی برای رفع نیازهای ضروری وجود داشت.

علی رغم افت دلار در این روز، یورو و پوند در مسیر افزایشی قرار گرفتند که رشد این دو ارز اروپایی مربوط به تقویت آنها در بازارهای جهانی بود.
در پایان معاملات روز شنبه ارزش دلار و یورو به 3329 و 3615 تومان و پوند و درهم امارات به 4985 و 915 تومان رسید.

روز یکشنبه دلار در مسیر کاهشی افت نسبی را شاهد بود و دربازه قیمتی 3320 تا 3330 تومان محدود شد که فعالان در کاهش نوسان دلار عواملی همچون عرضه درهم در بازار دبی، کاهش حجم معاملات و جلوگیری از فعالیت معامله گران آتی را دخیل دانستند.
در این روز ارزهای رقیب دلار یعنی یورو و پوند نیز افت محدودی را تجربه کردند و ارزش آنها حدود 5 تومان کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، در روز دوشنبه فضای بازار ارز آرام و دامنه نوسانات دلار محدودتر شد. به گونه ای که روز دوشنبه بهای دلار نسبت به روز یکشنبه تغییری نداشت تا فروردین ماه با بهای 3325 تومانی دلار به پایان برسد.
در این روز اختلاف نرخ خرید و فروش ارز کاهش یافت که این امر نشان دهنده ی عادی بودن روند بازار و اطمینان به قیمتهای کسب شده ی ارزهاست.

فعالان معتقد هستند اقدامات اتخاذ شده توسط نهاد سیاستگذار و عرضه و فروش ارز به صورت منطقی در مقاطع حساس سبب شده تا دامنه ی افت و خیزهای دلار کاهش و دلالان حضور کمرنگی داشته باشند. البته با وجود اقدامات صورت گرفته در بازار، تحلیلگران معتقد هستند عامل خاصی برای تشدید نوسانها در بازار ارز وجود ندارد که این امر حضور معامله گران آتی را که با نوسانی کردن بازار به دنبال کسب سود هستند، کمرنگ کرده است.

جمشید پژویان استاد اقتصاد در تحلیل وضعیت این روزهای بازار ارز بیان کرد: واقعیت کنونی این است که بعد از انتشار بیانیه مشترک لوزان هیچ عامل واقعی برای کاهش نرخ ارز وجود ندارد. برای واکنش بازار ارز باید منتظر اجرایی شدن مفاد توافق نهایی بود که ممکن است تیر ماه به نتیجه برسد. به ویژه بازار زمانی ممکن است واکنش واقعی نشان دهد که تحریم های نفتی عملاً برداشته شده و درآمد نفتی و ارزی کشور تحت تأثیر قرار گیرد.

در غروب روز دوشنبه ارزش دلار بر بهای 3325 تومان و هر پوند انگلیس و یورو بر قیمت 3605 و 4995 تومان قرار گرفت.
روز سه شنبه دلار معاملات خود را با رقمی نسبتاٌ بالا تر از روز گذشته به پایان رساند که این نوسان محدود، به رشد 4 تومانی دلار منجر شد. اما در روز چهارشنبه دلار اندکی کاهش یافت.

گزارش سایت طلا حاکیست، در روز چهارشنبه سطح تقاضا به علت انتظار بازار برای مشخص شدن نتایج نهایی مذاکرات کاهش وعرضه ی ارز توسط صرافی بانک ها کمتر از روزهای گذشته بود.
در غروب روز چهارشنبه بازار ارز شاهد دلار 3328 تومانی و یورو و پوند 3615 و 4990 تومانی بود.

آخرین روز کاری بازار در هفته گذشته یعنی پنجشنبه، بهای ارز شاهد کاهش قیمت چند ارز مهم بود که دلار با افت 9 تومانی به بهای 3319 تومان دست یافت تا اولین هفته ی کاهشی دلار با افت 10 تومانی رقم بخورد.

یورو نیز در این روز افت قیمت را تجربه کرد و در ساعات پایانی روز پنجشنبه ارزش یورو به 3610 تومان رسید اما پوند با رشد 20 تومانی بر بهای 5010 تومان قرار گرفت./گ

انتهای پیام


سایر خبر های مفید در 5 ساعت گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا