سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

نگرانی کارشناسان از افزایش ارزش دلار و تاثیر بر اقتصاد جهانی

کارشناسان اقتصادی نسبت به افزایش احتمالی ارزش دلار و تأثیرات منفی آن بر اقتصاد جهانی ابراز نگرانی کردند. رئیس صندوق بین المللی پول گفت: اگر هیچ راهکار دیگری وجود نداشته باشد می توان سیاست کنترل ارزی را در پیش گرفت.به گزارش بلومبرگ، کارشناسان اقتصادی شرکت کننده در اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در نیویورک آمریکا، نسبت به افزایش احتمالی ارزش دلار طی ماه های آینده و تأثیر آن بر اقتصاد جهانی ابراز نگرانی کردند.

دولت آمریکا قصد دارد طی ماه های آینده با اجرای برخی سیاست ها از جمله افزایش نرخ سود بانکی توسط بانک مرکزی این کشور، ارزش این ارز را تقویت کند. این احتمال وجود دارد که این سیاست ها در تابستان سال جاری اجرایی شود.

از سوی دیگر برخی ارزهای بین المللی مانند یورو در حال از دست دادن ارزش خود به طور طبیعی در بازار هستند که افزایش ارزش دلار می تواند عدم توازن ارزشی این ارزها را تشدید کند.

بنا به اعلام کشورهای گروه20، افزایش ارزش دلار به تضعیف ارزش ین ژاپن و یورو در بازار منجر خواهد شد که همین امر می تواند بر بهبود اقتصاد جهانی تأثیر منفی بگذارد.

این کشورها اعلام کرده اند که کنترل ارزش ارزها می تواند راهکار مناسبی برای این مشکل باشد.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول در این زمینه اعلام کرد در صورتی که هیچ راهکار دیگری وجود نداشته باشد می توان سیاست کنترل ارزی را در پیش گرفت.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا