اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

قیمت جهانی طلا تغییر چندانی نکرد

سایت طلا : قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز چهارشنبه پس از انتشار گزارش مربوط به وضعیت خرده فروشی در اقتصاد آمریکا با تغییر چندانی روبرو نشده است.


به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، تازه ترین آمارهای اقتصادی آمریکا نشان می دهد که میزان خرده فروشی در این کشور طی ماه گذشته کمتر از انتظارات اولیه افزایش داشته است ولی این مساله تاثیری بر قیمت طلا نداشته است.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا همچنان تحت تاثیر افزایش ارزش دلار قرار گرفته است. قیمت هر اونس طلا امروز چهارشنبه به مرز 1191 دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته برای لحظاتی به کمتر از 1183 دلار رسیده بود که این پایین ترین رقم در دو هفته اخیر به شمار می رود.

بازارهای بین المللی امروز منتظر انتشار گزارش مربوط به رشد اقتصادی چین هستند. چین دومین اقتصاد بزرگ جهان و دومین مصرف کننده بزرگ طلا به شمار می رود.

نظرسنجی رویترز نشان می دهد که رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست امسال احتمالا به 7 درصد رسیده که این پایین ترین رقم در 6 سال اخیر به شمار می رود. میزان خرده فروشی در آمریکا نیز طی ماه مارس با رشد 0.9 درصدی روبرو شده است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است./م


انتهای پیامسایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد