سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1857.2
مظنه4,522,000
18 گرم1,043,900
ارزش سکه10,188,066
قدیم (بهار)10,300,000
جدید (امامی)10,450,000
نیم5,800,000
ربع3,800,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

مقاومت سکه‌های نیم و ربع شکست

دلار در دومین روز هفته جاری با وجود نوسان‌های محدود روی همان قیمت روز شنبه یعنی 3430 تومان ماند، اما سکه بهار آزادی به‌رغم تعطیلی بازارهای جهانی طلا و ثبات دلار با افزایش بها روبه‌رو شد. جالب اینکه روز یکشنبه روز پایان ثبات مقاومتی سکه‌های نیم و ربع بود.روز یکشنبه سکه با افزایش هزار تومانی 990 هزار تومان قیمت خورد. این در حالی است که روز یکشنبه قیمت نیم‌سکه و ربع‌سکه پس از ثباتی که از روز پنج‌شنبه و شنبه تجربه کرده بود، کاهش یافت. روز گذشته همچنین همزمان با ثبات در قیمت نهایی دلار، به دلیل نوسان نرخ برابری یورو در بازارهای جهانی ارز به افت قیمت خود در هفته جاری ادامه داد و با کاهش 35 تومانی به قیمت 3875 تومان رسید.
دلار در حالی دیروز بدون تغییر نسبت به روز شنبه 3430 تومان تعیین شد که دامنه نوسانات آن در مقایسه با روند بازار در روزهای اخیر محدودتر شده است؛ به‌طوری که روز گذشته دلار یک نوسان قیمتی 5 تومانی را تجربه کرد. دلار در شرایطی در محدوده قیمتی 3430 تا 3435 تومان نوسان داشت که در بعضی ساعات فعالیت بازار به اوج قیمت این محدوده صعود کرد اما به واسطه ادامه‌دار بودن کاهش تقاضا در بازار که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان دلیل اصلی افت قیمت دلار در نخستین روز هفته و ثبات آن در روز گذشته بوده نتوانست افزایش 5 تومانی خود را حفظ کند. البته کاهش تقاضا در بازار طی روزهای اخیر در حالی بر روند کاهشی دلار و ثبات آن در روز گذشته تاثیر داشته است که برخی از فعالان بازار نیز از خوشبینی به آینده مذاکرات هسته‌ای به‌عنوان یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن شرایط موجود نام می‌برند. در حالی که روز گذشته قیمت دلار ثابت بود یورو به روند نزولی خود که در ابتدای هفته مشاهده شده بود ادامه داد و با افت 35 تومانی نسبت به روز شنبه 3875 تومان به فروش رسید.

ارز واحد اروپایی روز شنبه هم 10 تومان افت کرده بود. یورو در شرایطی از مرز 4 هزار تومان فاصله گرفته است که کارشناسان دلیل اصلی افت قیمت یورو در بازار را نوسان نرخ برابری یورو در بازارهای جهانی ارز عنوان می‌کنند، اما سکه روز گذشته در نخستین ساعات فعالیت بازار 990 هزار تومان قیمت‌گذاری شد که افزایشی هزار تومانی در مقایسه با روز نخست هفته را نشان می‌داد. بازار در حالی با این قیمت فعالیت خود را آغاز کرد که سکه در طول روز نوسان 5 هزار تومانی را در محدوده 990 تا 995 هزار تومان تجربه کرد، اما در نهایت همانند دلار نتوانست در سقف قیمت روزانه دوام بیاورد و به کف قیمت که همان 990 هزار تومان بود رسید.

قیمت سکه در حالی در روز تعطیلی بازارهای جهانی هزار تومان افزایش یافت که افزایش قیمت اونس در روز جمعه، روز شنبه نتوانست قیمت سکه را بالا ببرد، امری که به دلیل کاهش قیمت دلار در روز شنبه اتفاق افتاد. همچنین در حالی که از روز پنج‌شنبه قیمت نیم‌سکه و ربع‌سکه ثابت باقی مانده بود، روز گذشته قیمت نیم‌سکه و ربع‌سکه در بازار کاهش یافت. به طوری که نیم‌سکه با افت 3 هزار تومانی، 514 هزار تومان و ربع‌سکه نیز با کاهش 3 هزار تومانی 283 هزار تومان فروخته شدند. این دو کالا در روزهای پیشین به دلیل افزایش تقاضا در برابر روند کاهشی مقاومت کرده بودند.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا