سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

برنامه محرک پولی اروپا بمب ساعتی بزرگی برای بازار طلاست

سایت طلا : تازه ترین تحلیل سیلور سیک نشان می دهد که تصمیم بانک مرکزی اروپا برای اجرای محرک پولی جدید در نشست آتی خود بمب ساعتی بزرگی برای بازار طلا به شمار می رود.


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی سیلور سیک، نشست آتی مقام های بانک مرکزی اروپا قرار است 22 ژانویه برگزار شود. به نظر می رسد که تصمیم گیری در خصوص اجرا یا عدم اجرای محرک پولی جدید بمب ساعتی بزرگی برای بازار طلا خواهد بود و هر تصمیمی در این خصوص می تواند بازار طلا را دستخوش تحولات جدیدی کند.

بر اساس این گزارش بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی به شدت نگران ادامه روند نزولی نرخ تورم و کاهش رشد اقتصادی منطقه یورو هستند. مقام های بانک مرکزی اروپا بارها بر آمادگی خود برای اجرای محرک پولی با هدف کمک به رشد و رونق اقتصادی تاکید کرده اند.

برخی گمانه زنی ها در خصوص اجرای محرک پولی از سوی بانک مرکزی اروپا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در روزهای اخیر داشته است. البته مشکل اصلی برای اجرای برنامه محرک پولی جدید و خریداری اوراق قرضه در منطقه یورو این است که وضعیت یونان هنوز مبهم است. یونان در آستانه خروج از منطقه یورو قرار گرفته و انتخابات 25 ژانویه تاحد زیادی وضعیت این کشور بحران زده را روشن خواهد کرد.

گزارش سایت طلا می افزاید، بازارهای مالی بین المللی بر این باورند که بانک مرکزی اروپا برنامه محرک پولی را در نشست آتی خود تصویب خواهد کرد. نتیجه طبیعی اجرای محرک پولی از سوی بانک مرکزی اروپا کاملا روشن است: کاهش شدید شاخص سهام و افزایش ارزش اوراق قرضه. طلا و نقره نیز از این مساله نفع خواهند برد و اجرای محرک پولی موجب افزایش قیمت جهانی طلا خواهد شد.

طلا و نقره مکان امنی برای سرمایه گذاری در چنین شرایطی است و سرمایه گذاران در شرایطی که با کاهش شدید ارزش دلار و یورو روبرو می شوند برای خرید طلا و نقره تشویق می شوند.

3 روز پس از نشست بانک مرکزی اروپا قرار است انتخابات یونان برگزار شود و این احتمال وجود دارد که چپگراها در این انتخابات به پیروزی برسند. براساس گزارش سایت طلا خروج یونان از منطقه یورو می تواند تبعاتی منفی برای اقتصاد اروپا مانند ورشکستگی موسسه لمن برادرز داشته باشد.

قیمت طلا طی سال های 2008 تا 2011 میلادی با افزایش چشمگیر 70 درصدی روبرو شد ولی در سال های 2013 و 2014 میلادی برای دو سال متوالی با کاهش مواجه شده است./م


انتهای پیام


سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته

سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.

سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا