اونس طلا2307.56
مظنه14,361,000
18 گرم3,315,200
ارزش سکه32,355,333
قدیم (بهار)36,800,000
جدید (امامی)40,150,000
نیم22,800,000
ربع14,800,000

ماجرای قطع درختان الیمالات مازندران توسط یک سرمایه‌گذار

سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در واکنش به خبر قطع ۴هزار درخت منطقه‌ الیمالات شهرستان نور اعلام کرد: بررسی‌ها حاکی از آن است که ۳۰ اصله درخت با قطر بیشتر از ۱۰سانتی متر قطع شده که متخلف، متعهد به جبران آن و کاشت ۵هزار نهال جایگزین شده است.

به گزارش سایت طلا؛ سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در اطلاعیه‌ای درباره قطع درختان در منطقه‌ جنگلی الیمالات شهرستان نور در استان مازندران اعلام کرد: در منطقه الیمالات، در محدوده‌ی مربوط به ایجاد پارکینگ در حریم خطوط برق فشار قوی، تخلفاتی از قبیل خاکبرداری و خاکریزی، پاکتراشی تعدادی نهال و قطع 30 اصله درخت از طرف سرمایه‌گذار حوزه گردشگری (که تاکنون در عرصه‌های جنگلی تجربه سرمایه گذاری نداشته) به دلیل عدم آگاهی از قوانین جاری رخ داده است.

در ادامه آمده است:‌ با تنظیم صورت جلسه تخلف توسط کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نور و ورود به هنگام دادستان شهرستان نور و دستور دادستان مرکز استان، سرمایه گذار مربوطه موظف به بازگرداندن فضای مورد اشاره به وضعیت سابق و جبران خسارت‌های وارده شده است.

ضمناً سرمایه‌گذار طرح گردشگری فوق الاشاره به منظور جبران نهال‌های از بین رفته پیشنهاد غرس 5000 اصله نهال با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی استان مازندران در عرصه‌های مناسب را داده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، مجموعه اقدامات انجام شده خارج از مسئولیت دولت از جمله شرکت آب منطقه‌ای مازندران و خارج حریم سد بوده و این شرکت مسئولیتی در این زمینه نداشته و مجوزی صادر نکرده است.

سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور همچنین قطع 4هزار درخت در این منطقه را تکذیب کرده و نوشته است، طبق بررسی ها تعداد 30 اصله درخت با قطر بیشتر از 10سانتی متر قطع شده که متخلف متعهد به جبران آن و کاشت 5هزار درخت جایگزین شده است.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد