اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

همه چیز درباره خرید سربازی + شرایط لازم

خرید خدمت سربازی برای اولین بار در دهه ۷۰ مطرح شد که براساس آن مشمولان امکان خرید خدمت پیدا می‌کردند.

به گزارش سایت طلا، خرید خدمت سربازی برای اولین بار در دهه ۷۰ مطرح شد که براساس آن مشمولان امکان خرید خدمت پیدا می‌کردند و مبلغ خرید سربازی در این دوره بین یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تا ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان درنظر گرفته شد و ۳۵۰ هزار نفر سربازی‌شان را خریدند. اما آیا خرید سربازی در سال ۱۴۰۲ ممکن است؟

خرید خدمت در دهه ۸۰ متوقف شد تا اینکه در دهه ۹۰ به منظور بررسی مجدد در صحن علنی مجلس مطرح شد. سرانجام "قانون خرید خدمت سربازی" در سال ۹۵ به تصویب رسید و از آن پس افراد واجد شرایط با پرداخت مبالغ تعیین شده اقدام به خرید خدمت سربازی نمودند. سر انجام در اسفندماه سال ۱۳۹۷ با تصویب بندی از لایحه بودجه ۹۸ درباره لزوم تسویه حساب خریداران خدمت سربازی مشمول در سال جاری، عملا خرید خدمت سربازی از سال ۹۸ منتفی شد. کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، قانون خرید خدمت سربازی را در سال ۱۴۰۰ دوباره مطرح کرد و خواستار سازماندهی و تعیین تکلیف مشمولان غایب شدند که این طرح در مذاکرات رأی نیاورد.

در اواخر سال ۱۴۰۱ برای بررسی مجدد در سال ۱۴۰۲ پیشنهاداتی از سوی نمایندگان شده است.

قیمت خرید خدمت سربازی

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ ضمن تشریح مذاکرات کمیسیون متبوع خود گفت که پیشنهادی در خصوص خرید خدمت سربازی برای مشمولین داخل کشور مطرح شد که در مذاکرات رای نیاورد. از دلایل لغو این قانون و رأی نیاوردن آن می‌توان به بالا بودن مبالغ خرید اشاره کرد. به عنوان مثال؛ در این پیشنهاد برای دیپلم ۲۰۰ میلیون تومان، برای کارشناسی ۲۵۰ میلیون تومان، برای کارشناسی ارشد ۳۰۰ میلیون تومان، برای دکترای عمومی ۴۰۰ میلیون تومان و برای دکترای تخصصی ۵۰۰ میلیون تومان در نظر بود.

شرایط خرید سربازی ۱۴۰۲

اما با این حال برای خرید سربازی ۱۴۰۲ ضوابط در نظر گرفته شده برای افراد مشمول دوره خدمت بوده که تنها افراد به واسطه برخوردای از این شرایط قابیلت خرید دوره خدمت را خواهند داشت. شرایط خرید هنوز به صورت رسمی اطلاع رسانی نداشته، اما با اکتفا به اطلاعیه های موجود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

داشتن غیبت سربازی به مدت ۵ سال به بالا

اقامت در خارج از کشور - رعایت اصل ۱۱۰ قانون اساسی

شروع غیبت برای افراد مقیم کشور از سن ۱۸ سالگی

پس تنها افراد مقیم خارج از کشور که دارای بیش از ۵ سال غیب بوده، قابلیت خرید سربازی ۱۴۰۲ را خواهند داشت. خرید سربازی نسبت به سال های گذشته لغو شده و تنها مشمولان نظام وظیفه دارای شرایط بالا امکان خرید دوره خدمت خود را خواهند داشت. اطلاع از قیمت خرید خدمت و شرایط فروش قسطی سربازی از مواردی بوده که در ادامه به هر یک پرداخته می شود.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد