اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

این مشاغل از مالیات کارتخوان معاف شدند

مشاغل معاف از مالیات کارتخوان، مشاغل کوچک و متوسطی هستند که باتوجه‌ به سقف درآمدی از پرداخت مالیات معاف شده‌اند.

به گزارش سایت طلا، مشاغل معاف از مالیات کارتخوان، مشاغل کوچک و متوسطی هستند که باتوجه‌ به سقف درآمدی از پرداخت مالیات معاف شده‌اند. معاف کردن برخی مشاغل از پرداخت مالیات کارتخوان، افراد را به سمت استفاده از روش‌های پرداخت الکترونیک تشویق می‌کند و شاهد کاهش استفاده از نقدینگی خواهیم بود.

مشاغل معاف از مالیات کارتخوان، مشاغل کوچک و متوسطی هستند که باتوجه‌ به سقف درآمدی از پرداخت مالیات معاف شده‌اند. در تاریخ ۱۸ تیر سال ۱۴۰۲، لیست مشاغل معاف از مالیات کارتخوان اعلام شد که ۱۳ شغل در این فهرست بودند. علاوه‌ بر این، طبق اعلام بانک مرکزی درآمدهای حاصل از فروش این مشاغل وارد سیستم مالیاتی کشور نخواهد شد.

فهرست مشاغل معاف از مالیات کارتخوان ۱۴۰۲، به شرح زیر است:

نانوایی‌ها ۲. سوپرمارکت‌ها ۳. داروخانه‌ها و مراکز خدمات درمانی ۴. جایگاه‌های سوخت اتوماتیک و دستی ۵. فروشگاه‌های فروش و ساخت محصولات هنری ۶. حمل و نقل درون شهری و تاکسی ۷. مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان . روزنامه فروشی‌ها ۹. دفتر خدمات مخابراتی ۱۰. موسسه‌های خیریه ۱۱. فروشگاه‌های فروش کتاب و محصولات رسانه‌ای ۱۲. عوارض راه و پارکینگ‌ها ۱۳. وجوه دولتی و قوه قضاییه ۱۴. اشخاص و شرکت‌های مواد غیرمعدنی و نفتی ۱۵. باشگاه‌ها وموسسه‌های ورزشی ۱۶. شرکت‌های دانش بنیان با سطح فناوری ۱

این فهرست مشاغلی هستند که از پرداخت مالیات کارتخوان معاف شده‌اند. اما برای این مشاغل شرایط خاصی در نظر گرفته شده است که اگر مشمول آن شرایط باشند، معاف خواهند شد.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد