اونس طلا2370.9
مظنه14,626,000
18 گرم3,376,400
ارزش سکه32,952,378
قدیم (بهار)37,600,000
جدید (امامی)41,200,000
نیم22,850,000
ربع14,850,000

جهش چشمگیر نرخ جهانی طلا هر اونس ۲۰۵۰ دلار / گرانی ادامه دارد ؟

تحلیلگران عقیده دارند کاهش سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به خاطر احتمال کاهش نرخ بهره اصلی‌ترین عامل بالا رفتن قیمت طلا بوده است.تنش‌ها در دریای سرخ هم تمایل به خرید طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده است.

به گزارش سایت طلا،قیمت طلا در روز جمعه تا بالاترین سطح طی سه هفته گذشته افزایش یافته است. بالا رفتن احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در اوایل سال آینده میلادی ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را پایین آورده و از قیمت طلا حمایت کرده است.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 13 دلار افزایش به 2049 دلار رسید.

تحلیلگران عقیده دارند کاهش سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به خاطر احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس اصلی‌ترین عامل بالا رفتن قیمت طلا بوده است.

تنش‌ها در دریای سرخ هم تمایل به خرید طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده است.

پایین آمدن شاخص دلار تا حدود کمترین رقم طی 5 ماه گذشته خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است. سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا هم به پایین‌ترین سطح از ماه ژوئیه رسیده است.

تاجران حالا 83 درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس کاهش یابد. پایین آمدن نرخ بهره به نفع سرمایه‌های غیر سوددهی مانند طلاست و تمایل برای خرید آنها را بالا می‌برد.

با اینکه برخی مقامات فدرال رزرو دورنمای کاهش سریع نرخ بهره در سال آینده میلادی را رد کرده‌اند، اما اظهارات آنها تغییر چندانی در حساسیت سرمایه‌گذاران به وجود نیاورده است.

تمام توجه سرمایه‌گذاران در حال حاضر به گزارش شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی در ماه نوامبر معطوف شده که شاخص مورد نظر فدرال رزرو برای بررسی تورم است و می‌تواند دورنمای نرخ بهره را روشن‌تر کند.

شرکت کنندگان بازار انتظار دارند این شاخص 3.3 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته باشد، در حالی که در ماه اکتبر برابر با 3.5 درصد بود.

قیمت نقره امروز با 0.41 درصد افزایش به 24 دلار و 69 سنت رسید و پلاتین با 0.15 درصد کاهش 966 دلار و 55 سنت معامله می‌شود.

داده‌های روز چهارشنبه نشان داد که فروش خانه‌های موجود در ایالات متحده به طور غیرمنتظره‌ای در ماه نوامبر افزایش یافت، در حالی که اعتماد مصرف کننده در ماه دسامبر با توجه به خوش بینی نسبت به بازار کار بیش از حد انتظار افزایش یافت.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد در سیتی ایندکس گفت: طلا مطمئناً می‌تواند در سال ۲۰۲۴ به بالاترین سطح خود برسد.

ادامه تنش‌ها در خاورمیانه به دنبال حمله یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ همچنان قیمت نفت را افزایش می‌دهد. از طرف دیگر، تصمیم آنگولا برای ترک اوپک تردیدها نسبت به تاثیرگذاری این گروه بر قیمت نفت را بالا برده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 66 سنت معادل 0.83 درصد افزایش به 80 دلار و 5 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 62 سنت معادل 0.84 درصد افزایش 74 دلار و 51 سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی برای دومین هفته پیاپی بیش از 4 درصد افزایش قیمت داشته‌اند. تحلیلگران عقیده دارند قیمت نفت به خاطر درگیری‌های ژئوپلیتیکی و اجرای قریب‌الوقوع کاهش تولید اوپک باز هم افزایش خواهد یافت.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد