اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

جهش قیمت طلا ادامه دارد

سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر اطلاعات نرخ اشتغال آمریکا در بخش غیر کشاورزی هستند که قرار است در روز جمعه منتشر شود و سرنخ‌های بیشتری در مورد سیاست پولی فدرال رزرو قبل از اجلاس هفته آینده ارائه دهد.

قیمت طلای جهانی بعد از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو با رشد قیمت سه درصدی موفق به ثبت رکورد تاریخی جدید شد اما در روز گذشته سقوطی شدید را تجربه کرد و تردیدهای بسیاری برای آینده مسیر خود ایجاد کرد.

به گزارش سایت طلا،قیمت هر اونس طلا امروز نیز در لحظه تنظیم این گزارش با 8 دلار کاهش به 2023 دلار رسید.

اطمینان تاجران در مورد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا قیمت طلا را در روز دوشنبه به اوج 2135 دلار و 40 سنت رساند. اما عدم اطمینان نسبت به زمان‌بندی این اقدام قیمت طلا را 100 دلار در همان روز پایین آورد.

سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر اطلاعات نرخ اشتغال آمریکا در بخش غیر کشاورزی هستند که قرار است در روز جمعه منتشر شود و سرنخ‌های بیشتری در مورد سیاست پولی فدرال رزرو قبل از اجلاس هفته آینده ارائه دهد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا که در روز سه‌شنبه منتشر شد نشان داد مشاغل جدید در آمریکا در ماه اکتبر به پایین‌ترین رقم طی دو سال و نیم گذشته رسیده که نشان می‌دهد بالا رفتن نرخ بهره تقاضا برای کار را پایین آورده است.

شاخص دلار 0.1 درصد کاهش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان تر کرده است. شاخص دلار در روز سه‌شنبه به بالاترین سطح طی دو هفته گذشته رسیده بود.

تاجران حدود 60 درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره تا ماه مارس سال آینده میلادی کاهش یابد. پایین آمدن نرخ بهره به نفع سرمایه‌های غیر سودده مانند طلاست.

تحلیلگران فنی رویترز پیش‌بینی می‌کنند قیمت طلا می‌تواند تا محدوده 2033 و 2039 دلار در هر اونس افزایش یابد و در حال حاضر در حدود 2009 دلار تثبیت شده است.

قیمت نقره امروز با 0.16 درصد افزایش به 24 دلار و 59 سنت رسید و پلاتین با 0.28 درصد افزایش 905 دلار و 65 سنت معامله می‌شود.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد سیتی ایندکس گفت: نوسان قیمت طلا احتمالاً با توجه به داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات‌متحده در روز جمعه محدود می‌شود.

طبق گزارش رویترز، ابزار CME FedWatch نشان می‌دهد که معامله گران با احتمال ۶۰ درصدی کاهش نرخ تا مارس سال آینده قیمت گذاری می‌کنند. وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز اظهار کرد که طلا ممکن است به محدوده ۲۰۳۳ تا ۲۰۳۹ دلار در هر اونس جهش کند.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد