اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

دارندگان بیت کوین بخوانند/ صعود قیمت ها ادامه دارد؟

با نزدیک شدن به چهارمین رویداد هاوینگ بیت‏‌کوین، این گزارش به بررسی رویدادهای پیشین و چگونگی تغییر قیمت این رمزارز در هاوینگ پرداخته است.انعطاف‌پذیری بیت‌کوین به افزایش احتمالی ارزش ۸۵ هزار دلاری آن تا ماه دسامبر اشاره دارد.

به گزارش سایت طلا،بیت‌کوین در مواجهه با آنچه بسیاری از معامله‌گران پیش‌بینی کردند که چرخش بازار نزولی خواهد بود، قدرت قابل توجهی از خود نشان داده است. علیرغم تنظیم نزولی فروش TD۹ (شاخص تام دیمارک که معامله گران را قادر می‌سازد تا نقطه عطف را از طریق رقم‌های پی‌درپی و تکرار شده در یک روند صعودی/نزولی پیدا کنند) در نمودار هفتگی، این ارز دیجیتال ارزش خود را بالاتر از سطح قیمت قابل توجه حفظ کرده که جرقه بحث در مورد حرکت صعودی قریب‌الوقوع را برانگیخته است.

تجزیه و تحلیل فنی فعالیت اخیر بیت‌کوین، شکست سیگنال فروش اندیکاتور تی‌دی سکوئنشال (این شاخص توسط تام دیمارک برای کندل‌های ارز دیجیتال ایجاد شده است و برای تجزیه‌وتحلیل داده‌های قیمت به‌ منظور تعیین قدرت یا ضعف روند بازار و احتمال معکوس شدن روند استفاده می‌شود) را نشان می‌دهد. این سناریو یادآور الگوی مشاهده شده در سال ۲۰۲۰ است که در آن سیگنال نزولی قبل از افزایش قابل توجه ارزش بیت‌کوین صورت گرفت. پویایی فعلی بازار نشان می‌دهد که بیت‌کوین به‌طور بالقوه می‌تواند تا پایان ماه دسامبر به ۸۵ هزار دلار و حتی ممکن است پس از آن به ۲۰۰ هزار دلار به ازای هر سکه برسد.

اعتماد بازار بیشتر با تعدیل ابزار زمان‌بندی بازار تقویت می‌شود که اکنون نشان‌دهنده حمایت قوی‌تر در ۲۵ هزار دلار است که نسبت به سطح ۱۰ هزار دلار قبلی افزایش یافته است. این تجدید نظر احتمال کاهش قیمت در آینده به زیر این آستانه جدید را کاهش می‌دهد. ناهماهنگی فنی و شکست الگوی مثلث صعودی اغلب منجر به باز شدن موقعیت‌های طولانی می‌شود که به حرکت روند صعودی کمک می‌کند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۳۹ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۹۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۱.۴۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۹ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹.۵۳ میلیارد دلار است که ۳۱.۷۰ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۱۳ میلیارد دلار است که ۱۲.۹۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۵.۴۲ میلیارد دلار است که ۸۹.۶۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۹:۰۴ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۳۶ هزار و ۵۵۴.۹۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۴ درصد افزایش


تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۳۳ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۶۱.۰۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۳۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۳۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۴ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۴۴.۵۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۲۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۵ درصد کاهش

۵- ریپل

قیمت: ۰.۶۰۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۷.۶۷ درصد کاهش

۶- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۷- سولانا

قیمت: ۵۸.۵۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۰۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۲ درصد افزایش

۸- کاردانو

قیمت: ۰.۳۷۳۴

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۴۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۴۹ درصد کاهش

۹ - دوج کوین

قیمت: ۰.۰۷۸۸۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۵.۴۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۵ درصد افزایش

۱۰ - پولکا دوت

قیمت: ۵.۲۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۸۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۰۸ درصد کاهش

به گزارش سایت طلا به نقل از اکو ایران،«هاوینگ» یک رویداد مهم است که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، جایی که پاداش استخراج‌کنندگان که تراکنش‌ها را تأیید و آن‌ها را به بلاک‌چین اضافه می‌کنند، به نصف کاهش می‌یابد.

به نوشته سایت اینوستینگ، هدف این سازوکار که در طراحی بیتکوین کدگذاری شده است، کاهش سرعت ایجاد بیت‌کوین‌های جدید و کمیاب‌تر کردن این ارز دیجیتال است؛ درست شبیه به کاهش تولید طلای جدید. نصف شدن بیت‌کوین با کاهش عرضه این ارز دیجیتال به بازار همراه می‌شود و پس از آن، ارزش بیت‌کوین معمولا بالا می‌رود. هاوینگ بعدی که چهارمین رویداد هاوینگ محسوب می‌شود، در آوریل یا می 2024 انجام خواهد شد.

نخستین رویداد هاوینگ در 28 نوامبر 2012 انجام شد و پس از این رویداد، قیمت بیت‌کوین از حدود 12 دلار به حدود هزار و 150 دلار تا پایان سال 2013 رسید.

دومین رویداد هاوینگ بیت‎‌کوین در 9 جولای 2016 اتفاق افتاد. پس این رویداد نیز قیمت این رمزارز با افزایش چشمگیر مواجه شد و قیمت آن که تا حدود 650 دلار کاهش یافته بود به 2 هزار و 500 دلار تا پایان جولای 2017 رسید.

در سومین رویداد هاوینگ که در 11 می 2020 رخ داد، قیمت بیت‌کوین حدود 8 هزار و 500 دلار بود. پنج ماه قبل از هاوینگ سوم، ارزش بیت‌کوین به 7 هزار و 200 دلار رسیده بود که نشان‌دهنده افزایش 18 درصدی تا فرا رسیدن نصف شدن بیت‌کوین است. دو ماه پس از هاوینگ 2020، قیمت بیت‌کوین به 56 هزار دلار جهش کرد که حاکی از افزایش قابل توجه 559 درصدی در قیمت این رمزارز بود. پس از آن نیز قیمت بیت‌کوین به رکورد 68 هزار و 900 دلار رسید که نشان‌دهنده افزایش 711 درصدی پس از رویداد هاوینگ بود.

اگرچه روندهای تاریخی آموزنده هستند، اما نتایج آتی را تضمین نمی‌کنند و عوامل مختلفی از جمله شرایط اقتصادی، پیشرفت‌های تکنولوژیکی و افزایش پذیرش استفاده از رمزارزها می‌توانند بر ارزش بیت‌کوین پس از هر رویداد هاوینگ تأثیر بگذارند.

بر اساس روندهای تاریخی، الگویی از عملکرد مثبت بیت‌کوین پس از رویداد هاوینگ وجود دارد؛ با این حال، هر رویداد هاوینگ مسیر منحصربه‌فرد خود را تحت تأثیر عوامل مختلف دنبال می‌کند و نمیتوان روندهای تاریخی را ملاک دقیقی برای روند هاوینگ بعدی قرار داد.‎

انتهای پیام

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد