اونس طلا2336.78
مظنه14,596,000
18 گرم3,369,400
ارزش سکه32,884,788
قدیم (بهار)37,700,000
جدید (امامی)40,750,000
نیم23,200,000
ربع15,200,000

یکبار برای همیشه تفاوت آینه از شیشه در اتاق پرو را بدانید+ فیلم

در این ویدئو راه تشخیص آینه از شیشه معمولی را خواهید دید.

به گزارش سایت طلا، در این ویدئو راه تشخیص آینه از شیشه معمولی را خواهید دید.

روش‌های تشخیص تفاوت بین این دو چیست

1. انجام تست تماس انگشت

یک روش سریع برای فهمیدن تفاوت بین آینه و شیشه دو طرفه، انجام تست ساده تماس انگشت است. فقط کافی است نوک انگشت خود را در برابر سطح بازتابی مورد نظر قرار دهید. اگر بین انگشت شما و بازتاب آن در آینه، فاصله‌ای وجود داشته باشد، به احتمال زیاد شما یک آینه واقعی را مشاهده می‌کنید. همچنین اگر بازتاب انگشت شما به طور مستقیم نوک انگشتتان را در آینه لمس کرد، ممکن است نیاز باشد بیشتر تحقیق کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که بسته به اندازه آینه، زاویه قرارگیری آن روی دیوار و همچنین نورپردازی اتاق، ممکن است شرایط تغییر کند و این آزمایش دیگر قابل اعتماد نیست. در نتیجه نباید سریع قضاوت کرد. در این حالت بهتر است سایر روش‌ها را نیز برای تشخیص آن امتحان کنید.

2. چک کردن پشت آینه

یکی از راه‌های خوب برای بررسی این که آیا یک آینه در واقع شیشه‌ای دو طرفه است یا خیر، این است که ببینیم به چه صورتی روی دیوار قرار دارد. اگر آینه بخشی از دیوار باشد، احتمال آن وجود دارد که یک شیشه دو طرفه باشد. با این حال، اگر می‌توانید دیوار پشت آن را مشاهده کنید، احتمالا فقط با یک آینه قدیمی معمولی روبرو هستید.

3. چسباندن صورت به آینه

یکی دیگر از ترفندها یا تکنیک‌های تشخیص آینه یا شیشه دو طرفه این است که چشمان خود را به آینه بچسبانید و سپس با حلقه کردن دست‌ها به دور صورت، نور اتاق را کم کنید. اگر فکر می‌کنید آن چه که با آن روبرو هستید یک شیشه دو طرفه است، احتمالا می‌توانید بخشی از فضای باز پشت آینه را ببینید.

4. میزان نورپردازی

به نورهایی که شما را احاطه کرده‌اند توجه کنید. برای این که یک آینه دو طرفه بتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند، باید نور در سمت آینه، 10 برابر روشن‌تر از پشت آن باشد. اگر نور محیط کم است، شما می‌توانید با کمی دقت، سمت دیگر آینه را ببینید.

5. موقعیت قرارگیری

توجه به این نکته به تنهایی می‌تواند در تشخیص موضوع به شما کمک کند. بیشتر مکان‌هایی که از شیشه‌های دو طرفه مخفی استفاده می‌کنند، با هدف نظارت و بررسی شرایط فرد است. اگر آینه در مکانی قرار دارد که شما انتظار حفظ حریم خصوصی را دارید، شرایط مشکوک است و چه بسا غیرقانونی.

6. استفاده از چراغ قوه تلفن همراه

با خاموش کردن چراغ‌ها و استفاده از چراغ قوه می‌توانید تشخیص دهید که آیا آینه شما یک شیشه دو طرفه است یا خیر. نور را مستقیما به آینه بتابانید و اگر پشت شیشه باز باشد، شما طرف مقابل را خواهید دید.

7. ضربه زدن

به این دلیل که احتمالا هیچ قاب یا پشتیبانی در پشت شیشه دو طرفه وجود ندارد، در هنگام ضربه زدن با انگشت صدای متفاوتی نسبت به آینه ایجاد خواهد شد. صدای آن به صورتی است که انعکاس ضربه را بسیار واضح‌تر خواهید شنید، همان طور که شیشه پنجره صوت را منعکس می‌کند.

نظر شما درباره روش‌های تشخیص آینه یا شیشه دو طرفه چیست؟ آیا راهکار دیگری برای این موضوع سراغ دارید؟ دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد