اونس طلا2373.9
مظنه14,606,000
18 گرم3,371,800
ارزش سکه32,907,318
قدیم (بهار)37,600,000
جدید (امامی)41,200,000
نیم22,800,000
ربع14,800,000
گزارش آگهی

عوارض بوتاکس معده برای چاقی و رابطه آن با بواسیر یا هموروئید

چاقی و داشتن اضافه وزن یکی از مشکلات رایج در سراسر جهان است که می تواند کیفیت زندگی روزمره فرد را شدیدا تحت تاثیر قرار داده و روی اعتماد به نفس او تاثیر مستقیم بگذارد.

چاقی و داشتن اضافه وزن یکی از مشکلات رایج در سراسر جهان است که می تواند کیفیت زندگی روزمره فرد را شدیدا تحت تاثیر قرار داده و روی اعتماد به نفس او تاثیر مستقیم بگذارد. از بین بردن چاقی با روش بوتاکس معده یکی از این روشها می باشد. طبق تحقیقات پزشکی ثابت شده، روش تزریق بوتاکس به معده برای درمان چاقی منجر به کاهش وزن ثابت در طولانی مدت نمی شود. یکی از رایج ترین عوارض بوتاکس معده گذاشتن تاثیر منفی روی دستگاه گوارش و روده هاست.

چاقی و داشتن اضافه وزن یکی از مشکلات رایج در سراسر جهان است که می تواند کیفیت زندگی روزمره فرد را شدیدا تحت تاثیر قرار داده و روی اعتماد به نفس او تاثیر مستقیم بگذارد. از بین بردن چاقی با روش بوتاکس معده یکی از این روشها می باشد. طبق تحقیقات پزشکی ثابت شده، روش تزریق بوتاکس به معده برای درمان چاقی منجر به کاهش وزن ثابت در طولانی مدت نمی شود. یکی از رایج ترین عوارض بوتاکس معده گذاشتن تاثیر منفی روی دستگاه گوارش و روده هاست.

این سوال ذهن بسیاری از بیماران را درگیر کرده که آیا ممکن است بعد از اسلیو معده یا بوتاکس معده بواسیر یا هموروئید بگیریم؟ در این مقاله تصمیم داریم که تمام مطالب مرتبط به این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

بوتاکس معده چیست؟

بوتاکس که بیشتر به عنوان یک درمان زیبایی برای کاهش ظاهر چین و چروک های پوست استفاده می شود، با ایجاد فلج جزئی عضلانی عمل کرده که باعث می شود پوست روی آن صاف تر به نظر برسد. در نتیجه تزریق سم بوتولینوم به دیواره معده به طور موقت ماهیچه ها را شل کرده و تخلیه معده را نیز کند می کند. در نتیجه این روش می تواند به شما کمک کند بعد از صرف غذا برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید که باعث شده کمتر غذا بخورید و وزن کم کنید.

با این حال علم پزشکی هیچ مدرکی مبنی بر اینکه تزریق بوتاکس معده در بیماران چاق منجر به کاهش وزن طولانی مدت موثر می شود، پیدا نکردند. علاوه بر این، تزریق بوتاکس به معده نیز می تواند عوارض جانبی مضری مانند درد و تورم در ناحیه تزریق، حالت تهوع و سوء هاضمه ایجاد کند.

آیا بوتاکس معده موثر و ثابت شده است؟

دستاورد کیفیت تیم پزشکی مطالعاتی که نقش بوتاکس معده را در کاهش وزن بررسی می‌کردند، به طور کلی ضعیف بود. زیرا برخی از مطالعات بررسی شده توسط محققان گزارش کردند که بیماران چاق که تزریق بوتاکس معده داشتند پس از یک ماه وزن کم کردند و بیماران پس از خوردن غذای کمتر نسبت به قبل، زودتر احساس سیری کردند.

اما در اکثر مطالعات، پس از سه تا شش ماه، بیماران یا وزنی را که از دست داده بودند دوباره به دست آورده بودند، یا وزنشان بیشتر از قبل از عمل بود، یا حداقل کاهش وزن کلی بدن را داشتند. تنها نتیجه مهمی که کاهش قابل توجه وزن کل بدن را نشان داد، این بود که همه شرکت‌ کنندگان را به مدت هشت هفته تحت یک رژیم غذایی مایع کم کالری قرار داد. علاوه بر این، اثر تزریق بوتاکس پس از سه تا شش ماه از بین می رود.

آیا بوتاکس معده باعث اختلال در گوارش می شود؟

بوتاکس معده عوارض جانبی خاصی مانند درد و تورم در ناحیه تزریق، حالت تهوع و سوء هاضمه دارد، بنابراین فردی که قصد تزریق بوتاکس را دارد، در صورت داشتن هرگونه بیماری عضلانی یا حساسیت به بوتاکس، نباید این عمل را انجام دهد.

استفاده از بوتاکس در معده ممکن است باعث ایجاد عوارض جدی گوارشی شود که شامل مشکلات هضمی،اسهال، یبوست، تهوع، استفراغ، درد شکمی و تورم معده می‌شود. همچنین، بوتاکس ممکن است باعث کاهش حرکت معده و کاهش جذب مواد غذایی شود که باعث کاهش وزن و نقصان تغذیه‌ ای می‌شود. به همین دلیل، استفاده از بوتاکس در معده به‌ طور رسمی تایید نشده است و استفاده از آن برای درمان مشکلات گوارشی توصیه نمی‌ شود.

ابتلا به یبوست و ایجاد بواسیر

بواسیر که با نام علمی هموروئید هم شناخته می شود و در انگلیسی با اصطلاح Hemorrhoids آورده می شود، یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی است. علائم بواسیر مشخص و واضح می باشد و در دسته بیماری های پر نشانه قرار می گیرد. در یک تعریف ساده و کوتاه بیماری هموروئید در اثر التهاب و کشیدگی مویرگها و رگ های خونی اطراف ناحیه ی مقعد به وجود می آید. در اطراف مقعد تعداد بسیار زیادی مویرگ و رگ های خونی با فشار خون بالا وجود دارد که در هنگام دفع مدفوع برای دفع راحت تر می توانند تا حد زیادی منعطف شوند.

در نتیجه از آنجا که یبوست باعث سفتی مدفوع شده به سختی دفع می شود. همچنین بوتاکس معده که بر عملکرد حرکات روده تاثیر گذاشته، باعث حرکت کندتر غذا در روده ها می شود. به همین دلیل مدفوع سفت و دیر دفع شده به رگ های مقعد فشار وارد می کند. فشار ناشی از مدفوع توده های بواسیر یا هموروئید را تشکیل می دهد.

عوارض بوتاکس معده چیست؟

از آنجایی که این روش با جراحی انجام نمی شود، پس از انجام عمل، بیمار می تواند به راحتی حرکت کند.

"سم بوتولینوم" که به نواحی خاصی از بدن تزریق می شود، پس از 4 تا 6 ماه از بدن خارج می شود. بنابراین، خطر بوتاکس معده که انقباض عضلانی معده را کند می کند، وجود ندارد.

عوارض بوتاکس معده از کی شروع می شود؟

مدت 1-2 روز پس از عمل بوتاکس معده یک فرآیند سازگاری شکل می گیرد. با گذشت 3 روز از عمل، کاهش احساس گرسنگی شروع شده و کنترل اشتها شروع می شود. وقتی 1 هفته گذشت این احساس ها کاملا کاهش می یابند. این وضعیت تا زمانی که داروی داده شده در بدن وجود دارد ادامه دارد.

از آنجایی که بیمار خود را با برنامه غذایی وفق داده است، پس از پایان اثر دارو همچنان به کاهش وزن ادامه می دهد.

کاهش وزن با این روش چقدر است؟

اولین هدف بوتاکس معده، تنظیم عادات غذایی مختل شده است. برای این منظور، توسط پزشک یک رژیم غذایی سخت و یک لیست تمرینی برای بیماران تهیه می شود تا پس از انجام عمل، آن را دنبال کنند. اگر بیمار از لیست رژیم غذایی استفاده نکند، در مدت زمان کوتاهی که دارو از بدن دفع می شود، دوباره وزنی را که بر اثر اثر دارو از دست داده است، افزایش می دهد.

به طور کلی در 6-4 ماه پس از مداخله، هدف کاهش وزن 10 تا 20 کیلوگرمی بیماران است.

میزان کاهش وزن ممکن است بسته به سن، میزان متابولیسم و دفعات ورزش فرد تغییر کند.

آیا بوتاکس معده روش تضمینی لاغری است؟

There is not any guarantee of the weight loss methods including gastric botox that applied all around the world. هیچ تضمینی برای روش های کاهش وزن از جمله بوتاکس معده که در سراسر جهان اعمال می شود وجود ندارد.

اعتقاد به کاهش وزن تنها با استفاده از یکی از این روش ها، ایده بسیار اشتباهی است. برای رسیدن به وزن مطلوب، بیماران پس از عمل باید به عادات غذایی خود توجه کنند. برای این منظور، پزشکان بیماران را به متخصصان تغذیه هدایت می کنند و به آنها لیست ورزش می دهند.

میزان موفقیت عملیات کاهش وزن با انجام منظم این برنامه ها افزایش می یابد.

اگرچه داروی داده شده احساس سیری ایجاد می کند یک واقعیت شناخته شده است، اما زمانی که افراد از لیست رژیم غذایی پیروی نمی کنند و برنامه های ورزشی را انجام نمیدهند، عمل بوتاکس ممکن است با شکست مواجه شود.

https://drnecdetderici.com/what-is-the-stomach-gastric-botox-how-is-it-applied/

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد