اونس طلا2072
مظنه10,891,000
18 گرم2,514,100
ارزش سکه24,537,423
قدیم (بهار)26,000,000
جدید (امامی)29,500,000
نیم15,550,000
ربع10,550,000

قیمت طلا افزایشی می شود

قیمت طلا در روز دوشنبه پس از بی‌ثباتی تجارت در روز جمعه تثبیت شده است.طلا در شرایط محدود معاملاتی با توجه به تعطیلات ایالات‌متحده در سطح ۱۹۵۱ دلار در نوسان است.

قیمت طلا امروز به سمت اوج یک ماهه افزایش یافت که در جلسه قبل کاهش یافت زیرا با کاهش اندک دلار و چشم‌انداز توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در سال جاری حمایت شد.

به گزارش سایت طلا،بهای هر اونس طلا در لحظه تنظیم این گزارش با 4 دلار افزایش به 1944 دلار رسید.

کاهش ارزش دلار ابتدا قیمت طلا را به 1953 دلار رساند، یعنی بالاترین رقم طی 4 هفته گذشته. اما افزایش دوباره ارزش دلار باعث پایین آمدن قیمت طلا شد و حالا قیمت طلا در محدوده 1940 تا 1945 دلار معامله می‌شود.

از طرف دیگر، خوشبینی نسبت به محرک‌های اقتصادی چین و بهبود اقتصاد این کشور مانع بالا رفتن بیشتر ارزش دلار می‌شود. تاجران همچنین منتظر اظهارات کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا هستند تا محرک‌های بیشتری برای تجارت به دست آورند.

تیم واترر، تحلیلگر بازار ارشد KCM گفت: طلا در شرایط محدود معاملاتی با توجه به تعطیلات ایالات‌متحده در سطح ۱۹۵۱ دلار در نوسان است. این فلز گرانبها به احتمال زیاد به بازدهی خزانه‌داری وابسته خواهد بود که یک پله پایین‌تر برای رسیدن به ۱۹۵۰ دلار و فراتر از این هفته خواهد رفت.

از آنجایی که طلا به خودی خود سودی ندارد، با افزایش نرخ بهره، جذابیت خود را از دست می‌دهد. داده‌های روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار نشان داد که رشد شغلی در ایالات‌متحده در ماه اگوست افزایش یافته است، اما نرخ بیکاری به ۳.۸ درصد افزایش یافته و افزایش دستمزدها تعدیل شده است که باعث تقویت مورد توقف نرخ بهره در این ماه شد.

با توجه به ابزار CME FedWatch، معامله‌گران اکنون ۹۳ درصد احتمال می‌دهند که فدرال رزرو در نشست سپتامبر خود، نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارد. یکی از تحلیلگران اظهار کرد که تأثیر کامل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا که در مارس ۲۰۲۲ آغاز شد، هنوز به طور کامل به اقتصاد واقعی منتقل نشده است.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز جمعه ۰.۱ درصد افزایش یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۴.۲۷ دلار رسید و پلاتین ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۹۶۱.۵۱ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۲۲۴ دلار و ۲۸ سنت رسید.


به گزارش سایت طلا، طبق نظرسنجی هفتگی کیتکو درباره قیمت طلا، بیش از دو‌سوم سرمایه‌گذاران خرد انتظار دارند قیمت طلا تا پایان هشتم سپتامبر (17 شهریور) افزایش پیدا کند. همچنین پس از چندین هفته که با احتیاط و نظرات متفاوت سپری شد، تحلیلگران بازار نسبت به روزهای آینده خوشبین هستند.

انتهای پیام

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد