اونس طلا2072
مظنه10,926,000
18 گرم2,522,200
ارزش سکه24,616,278
قدیم (بهار)25,900,000
جدید (امامی)29,570,000
نیم15,500,000
ربع10,550,000

عاملی که از قیمت طلا حمایت می کند

از طلا همواره به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در زمان مخاطرات اقتصادی یاد می‌شده، بنابراین افزایش نگرانی در مورد سلامت اقتصاد آمریکا به عنوان بزرگترین اقتصاد دنیا پس از پایین آمدن رتبه آن از نظر موسسه اعتبارسنجی مودیز از قیمت طلا حمایت کرده است.

به گزارش سایت طلا،قیمت طلا که در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین رقم طی یک ماه گذشته رسیده بود، امروز کمی افزایش یافت. ضعف دلار آمریکا و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور قبل از انتشار اطلاعات مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده باعث بالا رفتن قیمت طلا بوده است. این اطلاعات می‌تواند روند سیاست بانک مرکزی آمریکا در مورد نرخ بهره را مشخص کند.

قیمت هر اونس طلا در حالی که روز گذشته به 1925 دلار هم رسید اما امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 5 دلار افزایش 1931 دلار رسید.

سرمایه‌گذاران هنوز هم محتاطانه عمل می‌کنند چون هرگونه تغییری در روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می‌تواند باعث افزایش یا کاهش قیمت طلا شود. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

از طرف دیگر، خبر کاهش شاخص قیمت مصرف کننده در چین و ورود اقتصاد این کشور به تورم منفی در ماه ژوئیه به تقاضا در دومین اقتصاد بزرگ دنیا آسیب رسانده است. مقامات چین حالا تحت فشار برای معرفی محرک‌های اقتصادی مستقیم‌تر هستند.

از طلا همواره به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در زمان مخاطرات اقتصادی یاد می‌شده، بنابراین افزایش نگرانی در مورد سلامت اقتصاد آمریکا به عنوان بزرگترین اقتصاد دنیا پس از پایین آمدن رتبه آن از نظر موسسه اعتبارسنجی مودیز از قیمت طلا حمایت کرده است.

شاخص دلار هم 0.1 درصد نسبت به روز گذشته پایین آمده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است.

قیمت نقره امروز با 0.61 درصد افزایش به 22 دلار و 95 سنت رسید و پلاتین با 0.36 درصد افزایش 908 دلار و 15 سنت معامله می‌شود.

بادن مور، رئیس استراتژی کربن و کالا بانک ملی استرالیا گفت: بر این باوریم که بازار برای بهبودی پایدار در طلا، باید شاهد افزایش اطمینان در کاهش نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ باشد.

مور گفت: ما همچنان در مورد چشم انداز محتاط هستیم زیرا انتظارات کاهش نرخ فدرال رزرو همچنان با ریسک تعویق یا کاهش مواجه است. داده‌ها نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده چین در ماه جولای با کاهش قیمت مواجه شد زیرا دومین اقتصاد بزرگ جهان در تلاش برای احیای تقاضا بود.


خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد