اونس طلا2072
مظنه10,896,000
18 گرم2,515,300
ارزش سکه24,548,688
قدیم (بهار)26,000,000
جدید (امامی)29,500,000
نیم15,550,000
ربع10,550,000

گران‌ترین خودروی بن‌سلمان با پلاکی عجیب! +تصاویر

تا سال گذشته که خودروی کونیگزگ رکورد سرعت را بشکند، بوگاتی ویرون گرند اسپرت رکورددار سریع‌ترین خودرو در دنیا بود؛ خودرویی که بن‌سلمان نسخه طلایی آن را در اختیار دارد.

به گزارش سایت طلا، تا سال گذشته که خودروی کونیگزگ رکورد سرعت را بشکند، بوگاتی ویرون گرند اسپرت رکورددار سریع‌ترین خودرو در دنیا بود؛ خودرویی که بن‌سلمان نسخه طلایی آن را در اختیار دارد.

این نسخه از بوگاتی گرند اسپرت که مخصوص محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی است، ۱۲.۵ میلیون دلار قیمت دارد؛ ویرون گرند اسپرت ویتس را باید نسخه بدون سقف از مدل سوپر اسپرت دانست که در سال ۲۰۱۲ رونمایی شد.

این خودرو نیز ۱۱۸۳ اسب بخار قدرت داشت و با ثبت رکورد سرعت ۴۰۸ کیلومتر بر ساعت توانست سریع‌ترین خودروی رودستر جهان شود. از ۱۵۰ مدل رودستر ویرون که تولید شدند ۹۲ دستگاه آنها مدل گرند اسپرت ویتس هستند.

تمام گرند اسپرت ویتس‌ها خیلی زود فروش رفتند. تا امروز، ویرون گرند اسپرت ویتس تنها بوگاتی مدرن رودستر است.

ویرون گرند اسپرت ویتس بدون سقف نشان می‌دهد که تخصص مهندسی بوگاتی چقدر بی‌نظیر است. هرچند وقتی سقف جدا شود توزیع وزن کاملاً متفاوت خواهد بود اما خودرو پایدار می‌ماند و به همان سرعت زمانی که سقف بسته است شتاب می‌گیرد. بوگاتی با ویرون گرند اسپرت ویتس ثابت کرد که می‌توان یک هایپراسپرت روباز با قدرت و پرفورمنس بسیار بالا ساخت که رانندگی بسیار پویا و راحتی داشته باشد.


برای کنترل ۲۰۰ اسب بخار قدرت بیشتر نسبت به ویرون گرند اسپرت معمولی، ورودی‌های هوای جلوی ویرون سوپراسپرت که برای رساندن هوای بیشتر به اینترکولرهایی که چهار توربوشارژر موتور W۱۶ را تغذیه می‌کردند طراحی شده بودند به گرند اسپرت ویتس اضافه شدند. در زیر این ورودی‌های هوا نیز اسپویلر جلوی جدیدی تعبیه شد که همراه با دیفیوزر دوتایی، کنترل آئرودینامیکی بهتری را برای خودرو فراهم می‌کرد؛ و درنهایت، سر اگزوز دوتایی مرکزی و اسپویلر روی لبهٔ سقف هم به تهاجمی‌تر شدن این رودستر پرسرعت کمک کردند.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد