اونس طلا2315.82
مظنه14,366,000
18 گرم3,316,400
ارزش سکه32,366,598
قدیم (بهار)36,800,000
جدید (امامی)40,100,000
نیم22,700,000
ربع14,800,000

زمان تعطیلی مدارس اعلام شد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی زمان فعالیت و تعطیلی مدارس در سال تحصیلی جاری را تشریح و شرایط برگزاری امتحانات را اعلام کرد.

به گزارش سایت طلا، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی زمان فعالیت و تعطیلی مدارس در سال تحصیلی جاری را تشریح و شرایط برگزاری امتحانات را اعلام کرد.
علیرضا موسوی نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در رابطه با تعطیلی برخی از مدارس ابتدایی استان تا پایان اردیبهشت ماه اظهار داشت: بر اساس تکلیف وزرات خانه آموزش و پرورش باید مدارس ابتدایی تا ۱۰ خردادماه هر چند که امتحانات و فرآیند آموزشی آنها به پایان رسیده باز باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: آموزش ابتدایی توصیفی بوده و برنامه آموزشی توسط خود مدارس برنامه‌ریزی می‌شود بنابراین برخی از مدارس فعالیت آموزشی آنها به اتمام رسیده ولی در برخی از مدارس هنوز ادامه دارد اما با این وجود تمام مدارس ابتدایی استان باید تا ۱۰ خردادماه فعالیت داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت عفاف و حجاب و نظارت بر این امر در مدارس استان گفت: خوشبختانه بر اساس رصدی که از سوی وزارت خانه و آموزش و پرورش استان صورت می‌گیرد پوشش همکاران و دانش آموزان در مدارس دخترانه استان مطلوب است.

موسوی‌نژاد ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تا در داخل مدارس دخترانه محیط امنی برای دانش آموزان فراهم کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه مدارس حریم امنی برای دانش آموزان بوده که باید ایجاد شود، یادآور شد: این محیط امن توسط دانش آموزان با قواعد و رعایت شئونات دینی و اسلامی با همکاری مدیران و مسئولان مدارس ایجاد می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه رعایت عفاف و حجاب در مدارس امری الزامی بوده و به ویژه در فصل امتحانات نباید سرپیچی از این موضوع سبب ایجاد تنش در بین دانش آموزان شود و دانش آموزان بر اساس منشور اخلاقی باید در حوزه‌های امتحانی شرکت کنند و تاکنون مورد خاصی در مدارس استان گزارش نشده است.

موسوی‌نژاد ادامه داد: تمام تلاشمان بر این بوده که حد عالی حجاب در بین دانش آموزان رعایت شود و لیکن اگر دانش‌آموز دختری از چادر به عنوان حجاب برتر استفاده نکرد ولی لباس مناسبی داشت مشکلی وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: تمام مسئولیت‌های داخل مدارس متوجه مدیر بوده و باید مدیر پاسخگو باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در مورد ساخت ساختمان‌های چند طبقه در جوار مدارس و اشرافیت دید این ساختمان‌ها بر برخی از مدارس گفت: شهرداری‌های نباید مجوز ساخت و ساز ساختمان‌های چند طبقه در جوار مدارس را بدهد.

موسوی‌نژاد ادامه داد: یکی از دغدغه‌هایی که وجود دارد این بوده که سند تحول آموزش و پرورش فقط متوجه آموزش و پرورش نبوده و تمام شئونات اجتماعی را شامل می‌شود که برخی از دستگاه‌ها نسبت به آن بی توجه هستند.

او با بیان اینکه در حال حاضر در سازمان نوسازی مدارس بنا بر ساخت مدارسی با معماری و هنر اسلامی ایرانی است، افزود: این شکل از مدارس هم زیبایی داشته و هم نمایانگر هنر ایرانی و اسلامی بوده که در ساخت و ساز مدارس جدید بر این موضوع تأکید شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بنا به ضرورتی که در مورد فضای آموزشی در استان وجود دارد شاید برخی از مدارس در ابتدا به عنوان مدرسه دخترانه ساخته نشده‌اند ولی در حال حاضر با این کاربری مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیان داشت: در نهایت مدارس استان در بحث دید از اطراف عموماً دید دارند.

موسوی‌نژاد به آزمون نهایی امسال اشاره داشت و گفت: امسال امتحانات نهایی تاثیرگذاری فراوانی در نتایج کنکور خواهد داشت و این تاثیرگذاری در سال‌های آینده افزایش می‌یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه در باب برگزاری امتحانات نهایی نگرانی وجود ندارد، اضافه کرد: اما در گذشته اغماض‌هایی می‌توانست صورت گیرد در بحث غیبت و بیماری و شرایط خاص که ممکن بود برای برخی از دانش آموزان انجام شود ولی متاسفانه در امتحانات نهایی امسال هیچ دلیلی برای عدم حضور دانش آموزان در سر جلسه آزمون وجود ندارد و این اطلاع رسانی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تاکید کرد: انتقال این نگرانی به دانش‌آموزان درست نیست؛و به خانواده‌ها توصیه می‌شود تا محیطی آرام و شرایط تغذیه، بهداشت و استراحت مناسب را برای دانش‌آموزان فراهم کنند.

برنامه وزارت آموزش و آموزش برای روزهای تعطیلی مدارس
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امسال برای ساخت و تکمیل ۲ هزار کلاس درس در سطح خراسان رضوی هدف گذاری شده است.

امیر شوشتری،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در نشست خبری در محل اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه سال گذشته هزار و ۵۰۰ کلاس درس جدید تحویل آموزش و پرورش استان شده بود، افزود: امسال نیز برای ساخت و تکمیل ۲ هزار کلاس درس هدف گذاری شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امسال با برگزاری ۲ آزمون استخدامی، ۶۰۰۰ معلم جدید استخدام می‌شوند؛ همچنین بیش از ۲۰۰۰ نفر خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان نیز جذب خواهند شد که تعداد کل معلمان جدید در مجموع به حدود ۹۰۰۰ خواهد رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۴۵۰ هزار دانش‌آموز در استان مشغول به تحصیل هستند که ۱۲ درصد آن‌ها در مدارس غیردولتی و مابقی در مدارس دولتی تحصیل می‌کنند.

شوشتری افزود: سال گذشته ۱۵۰۰ کلاس درس تعبیه و بیش از ۱۵۰ قرارداد نیز با خیرین منعقد شد و در برنامه امسال نیز ۲۰۰۰ کلاس درس هدف‌گذاری شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به تعداد ۷۶ هزار بازنشسته فرهنگی در استان افزود: به همین تعداد هم فرهنگی مشغول به کار در مدارس خراسان رضوی داریم اما همچنان با کمبود نیرو مواجه هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص تعیین‌تکلیف نیروهای خرید خدمت گفت: برای نیروهای خرید خدمت فعلاً دستورالعملی در دست نیست اما کمبود نیروی آموزشی با خروجی دانشگاه فرهنگیان رفع نخواهد شد؛ از همین رو دنبال پیگیری و جذب نیرو هستیم.

شوشتری ادامه داد: امسال ۱۲ هزار بازنشسته فرهنگی منتظر تعیین تکلیف هستند. سال گذشته ۶۰ درصد از بازنشستگان تداوم خدمت داشتند و امسال نیز دنبال آن هستیم که استمرار خدمت بازنشستگان را پیگیری کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی به اعتراضات معلمان در رتبه‌بندی‌ها اشاره کرد و توضیح داد: اکنون طبق آمارهای جمع‌آوری شده ۴۸ نفر از همکاران فرهنگی در سامانه رتبه‌بندی مشکل بارگذاری اطلاعات داشتند که در حال بررسی این موضوع هستیم. تعداد زیادی از مشکلات تاکنون حل شده و در رتبه‌بندی اعمال شده‌اند. در استان ۳۰ درصد اعتراضات مربوط به رتبه‌بندی است. البته در حال حاضر امکان ویرایش اطلاعات فراهم است تا مشکلات رفع شود.

در ادامه نشست آذر رشیدی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز اظهار کرد: طی ۲ سال گذشته که به دلیل شیوع کرونا بیشتر خانواده‌ها تمایلی به فرستادن حضوری فرزندانشان به مدرسه نداشتند، براساس آماری که از ثبت احوال دریافت شده، مشخص شد بین ۲۱ تا ۲۲ هزار دانش‌آموز استان در مقطع ابتدایی از تحصیل بازمانده‌اند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: در همین راستا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، کمیته امداد استان، اداره‌کل بهزیستی خراسان رضوی و… از تعداد بازماندگان از تحصیلی که توسط ثبت احوال اعلام شده، ۱۸ هزار دانش‌آموز شناسایی و ۸۰۰۰ نفر آن‌ها جذب کلاس درس شدند.

او بازگشت بازماندگان از تحصیل را امری بسیار مهم دانست و گفت: در سامانه شهید محمودوند آمار و اطلاعات تمام بازماندگان از تحصیل بارگذاری و به اداره کل آموزش و پرورش استان نیز اعلام شده است. برای بازگشت هر دانش‌آموز به تحصیل تلاش فراوانی می‌شود.

افزوده شدن یک ماه به سال تحصیلی در صورت بازگشایی مدارس از نیمه فروردین
رشیدی بیان کرد: آمار اعلام شده غیر از آمار دانش‌آموزان اتباع است. بخش زیادی از دانش‌آموزان اتباع که از تحصیل بازمانده‌اند را کودکان کار تشکیل می‌دهند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص معلمان تخصصی مانند هنر و ورزش در مدارس ابتدایی نیز گفت: به دلیل اینکه در مقطع ابتدایی به ویژه دوره اول یک معلم در کلاس درس حضور دارد، برای ارتقا سطح علمی و مهارتی معلمان، کارگاه‌های آموزشی برگزار و در دوره دوم ابتدایی نیز از معلمان تخصصی برای دروس قرآن، هدیه‌های آسمانی، هنر و ورزش استفاده شده است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص تفاوت شهریه مدارس غیرانتفاعی تصریح کرد: شهریه این مدارس از بدو تأسیس با توجه به سنوات و رتبه‌بندی‌هایی که دارند، در شورای نظارت شهریه آن‌ها متفاوت مصوب می‌شود اما در نحوه آموزش معلمان هیچ تفاوتی نیست. تابلوی شهریه مصوب شده در مدارس باید برای خانواده‌ها قابل مشاهده باشد.

رشیدی ادامه داد: اگر مدرسه‌ای شهریه اضافه‌تری دریافت می‌کند، برای کلاس‌های فوق برنامه است که در روزهای پنجشنبه و در تعطیلی رسمی مدارس برگزار می‌شود. برخی مدارس نیز امکانات خاص آموزشی دارند که رتبه آن‌ها را بالا برده و در نتیجه شهریه این دسته از مدارس نیز افزایش می‌یابد.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد