سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

هفته ای نگران کننده برای سرمایه گذاران طلایی

سایت طلا: روند هفتگی تغییرات طلا که نشان از ریزش 18 هزار و 500 تومانی هر مثقال طلای 17 عیار داشت در پی اثرات روانی اخبار ژنو و کاهش اونس جهانی ایجاد شد و این در حالی است که کاهشهای چشمگیر اونس جهانی نگرانی سرمایه گذاران را از این بازار به همراه داشت.



به گزارش سایت طلا، در هفته قبل نوسان قیمت طلا در بازارهای جهانی و ریزش آن به پایین ترین حد در 4 ماه و نیم اخیر که به نوعی بیانگر کاهش تقاضا در بازارهای مختلف بین المللی، نگرانی از متوقف شدن برنامه محرک پولی فدرال رزرو، کاهش نرخ تورم در اقتصاد جهانی و دستیابی به توافق هسته ای بین ایران و قدرتهای جهان است، پیش بینی ها در خصوص کاهشی بودن روند طلا را تقویت و اظهار نظرهای مثبت را به حاشیه راند.

بنابراین گزارش، در روز شنبه کاهش بهای طلا در بازارهای جهانی و رسیدن آن به 1244 دلار و 70 سنت، نرخ طلا را در بازار تهران تکان داد بطوریکه هر مثقال طلای 17 عیار با افت 5 هزار تومانی، با بهای 394 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار خام با قیمت 90 هزار و 978 تومان به فروش رسیدند.

این گزارش حاکیست، در روز یکشنبه مثبت بودن نتیجه مذاکرات بین ایران و گروه 1+5 و ریزش دلار به کانال 2900 تومان سبب شد تا بازار تهران سطوح جدیدی از قیمتها را تجربه کند، به گونه ای که قیمت طلا در هر مثقال تا سطح 368 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار تا 84 هزار و 953 تومان پایین آمد و افت بیش از 26 هزار تومانی هر مثقال طلا رقم خورد.

روند نزولی بازار طلای تهران در روز دوشنبه با رسیدن اونس به پایین ترین حد در 4 ماه و نیم اخیر و ثبت بهای 1227 دلاری در پی کاهش تقاضا در بازارهای بین المللی و نگرانی از متوقف شدن محرک پولی تشدید شد، اما با کمرنگ شدن اثرات روانی اخبار ژنو و افزایش اونس جهانی و بازگشت دلار به کانال 2900 تومان، هر مثقال طلا بر بهای 374 هزار و 500 تومان و هر گرم طلا بر قیمت 86 هزار و 361 تومان آرام گرفت.

گزارش سایت طلا حاکیست، در روز سه شنبه بازار طلای داخل با توجه به دلار 2953 تومانی و رشد اونس جهانی بخش دیگری از افت قیمتها را جبران کرد و ارزش هر مثقال طلای 17 عیار را به 381 هزار تومان رساند که در روز چهارشنبه با افزایش بیشتر دلار به 384 هزار و 500 تومان بدل شد.

این گزارش می افزاید، در روز چهارشنبه قیمت طلا در بازارهای جهانی به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا و نگرانی سرمایه گذاران از متوقف شدن محرک پولی با افت 5/0 در صدی به 1234 دلار رسید.

بر پایه این گزارش، در روز پنج شنبه علی رغم افزایش اونس جهانی، قیمت طلا در بازار تهران با کاهش دلار و رسیدن آن به 2965 تومان، بر سطح 381 هزار تومان در هر مثقال و 87 هزار و 954 تومان در هر گرم طلا آرام گرفت که نسبت به نرخ روز گذشته 3500 و 785 تومان کاهش داشت.
قابل ذکر است، بهای طلا در روز جمعه با افزایش بر 1255 دلار و 10 سنت بسته شد.

شایان ذکر است، در شرایط کنونی که قیمت طلا بر مدار نزولی قرار دارد و پیش بینی ها حاکی از کاهشی بودن طلا در هفته های آینده است و کارشناسان اقتصادی توصیه می کنند بخش کمی از سرمایه را به خرید طلا اختصاص دهید، بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی ترجیح می دهند به جای بازار فلزات گرانبها در بازار سهام و بورس سرمایه گذاری کنند. /ج

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا