اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

بزرگ‌ترین کاهش هفتگی طلا /شرایط دوباره برای طلا منفی می‌شود؟

شاخص دلار نزدیک به بالاترین رقم طی دو ماه گذشته قرار دارد و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است. جروم پاول رئیس خزانه‌داری آمریکا قرار است در ساعات آینده سخنرانی داشته باشد و تاجران منتظر نشانه‌هایی از سیاست آینده این بانک هستند.

به گزارش سایت طلا ،قیمت طلا آستانه‌ بزرگ‌ترین کاهش هفتگی طی 3 ماه‌ونیم گذشته قرار دارد. امید به حل‌وفصل شدن مسئله سقف بدهی آمریکا و از بین رفتن امید نسبت‌به کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی، قیمت طلا را پایین آورده است.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 8 دلار کاهش به 1966 دلار رسید.

قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه برای اولین بار در دو هفته گذشته به زیر سطح 2 هزار دلار در هر اونس سقوط کرد . تحلیل‌گران این روند کاهشی را ناشی از انتظار بازار برای افزایش سقف بدهی آمریکا ارزیابی می‌کنند.

خوش‌بینی نسبت‌به پایان مذاکرات درمورد سقف بدهی آمریکا ارزش دلار و سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا را بالا برده و قیمت طلا را پایین آورده است.

بیشتر بخوانید

پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و کوین مک‌کارتی، سخن‌گوی مجلس نمایندگان این کشور امیدوارند قراردادی درمورد سقف بدهی پس‌از بازگشت بایدن از اجلاس گروه 7 در ژاپن بسته شود.

شاخص دلار نزدیک به بالاترین رقم طی دو ماه گذشته قرار دارد و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است.

برخی سیاست‌گذاران فدرال رزرو آمریکا عقیده دارند روند کاهش تورم آن‌قدر سریع نیست که بانک مرکزی سیاست افزایش نرخ بهره را متوقف کند. جروم پاول رئیس خزانه‌داری آمریکا قرار است در ساعات آینده سخنرانی داشته باشد و تاجران منتظر نشانه‌هایی از سیاست آینده این بانک هستند.

اگر پاول احتمال کاهش نرخ بهره را پایین بیاورد و از ادامه روند افزایش نرخ بهره خبر دهد، شرایط دوباره برای طلا منفی می‌شود.


قیمت نقره امروز با 0.60 درصد افزایش به 23 دلار و 78 سنت رسید و پلاتین با 0.26 درصد افزایش 1059 دلار و 1 سنت معامله می‌شود.

هرچند که اخبار چندان برای بازیگران بازار طلا امیدوارکننده به نظرنمی‌رسد، با این حال باقی ماندن فلز زرد بالاتر از حمایت فنی 1940 دلاری، امید گاوهای بازار را برای بازگشت به سطح 2000 دلار زنده نگه داشته است.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد