اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده

ادوارد میر، تحلیلگر فلزات در مارکس اظهار کرد که طلا می‌تواند در دو هفته آینده در محدوده ۱۹۶۵ تا ۲۰۲۰ دلار باقی بماند اما روند کلی نسبتا ضعیف باقی می‌ماند.

قیمت طلا همچنان زیر مرز ۲ هزار دلاری به سر می برد.

به دنبال اظهارات مقامات فدرال رزرو مبنی بر تردید در مورد کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی، ارزش دلار روز گذشته بالا رفت و قیمت طلا کاهشی شد.

بهای هر اونس طلا در لحظه تنظیم این گزارش با 10 دلار کاهش به 1974 دلار رسید.

شاخص دلار پس از رسیدن به بالاترین رقم هفت هفته اخیر در جلسه قبل، کمی کاهش یافت که بخشی از آن به دلیل عقب‌نشینی معامله‌گران از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری بود.

یک نظرسنجی از سوی رویترز نشان می‌دهد که بانک مرکزی آمریکا امسال نرخ بهره را ثابت نگه می‌دارد.افزایش نرخ بهره نیز هزینه‌های نگهداری طلا به عنوان دارایی بدون بهره را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید

عاملی که روند صعودی طلا را محدود کرد

ادوارد میر، تحلیلگر فلزات در مارکس اظهار کرد که طلا می‌تواند در دو هفته آینده در محدوده ۱۹۶۵ تا ۲۰۲۰ دلار باقی بماند اما روند کلی نسبتا ضعیف باقی می‌ماند.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات‌متحده و کوین مک کارتی، جمهوری خواه ارشد کنگره، روز چهارشنبه بر عزم خود برای دستیابی به توافقی برای افزایش سقف بدهی ۳۱.۴ تریلیون دلاری دولت فدرال و جلوگیری از نکول اقتصادی فاجعه بار تأکید کردند.

بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده نیز روز چهارشنبه در بحبوحه خوش‌بینی محتاطانه پیرامون مذاکرات قانونگذاران برای افزایش سقف بدهی ایالات‌متحده و به دلیل تقویت انتظارات برای افزایش نرخ بهره افزایش یافت.


بر اساس گزارش رویترز، بازارها در حال حاضر با احتمال ۷۶.۲ درصدی قیمت‌گذاری شده‌اند که بانک مرکزی ایالات‌متحده نرخ‌ها را در سطح فعلی در ماه ژوئن نگه دارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با قیمت ۲۳.۷۲ دلار ثابت بود. پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۰۶۷ دلار و شش سنت رسید، در حالی که پالادیوم در ۱۴۸۸ دلار و هشت سنت ثابت ماند.

جیم ویکوف، تحلیلگر ارشد کیتکو متالز در این رابطه گفت، افزایش ارزش دلار که تا حدی ناشی از اظهارات مقامات فدرال رزرو است، بر بازارهای فلزات تأثیر گذاشته است. این مقامات که معمولا تندرو هستند.

ویکوف افزود، درحالی که موضوع سقف بدهی آمریکا عاملی افزایشی برای قیمت طلاست، اما به نظر می‌رسد که بیشتر بازار انتظار ندارند که نکول بدهی برای امریکا اتفاق بیفتد.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا قرار است در روز جمعه سخنرانی کند و سرنخ‌های بیشتری درمورد تصمیمات بانک مرکزی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد