اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

عاملی که روند صعودی طلا را محدود کرد

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا قرار است در روز جمعه سخنرانی کند و سرنخ‌های بیشتری درمورد تصمیمات بانک مرکزی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

به گزارش سایت طلا،بی‌ثباتی نسبت‌به سقف بدهی آمریکا باعث افزایش ارزش دلار و سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا شده و قیمت طلا را از 2000 دلار پایین‌تر آورده است.

مذاکرات درمورد بالابردن سقف بدهی آمریکا تا قبل‌از اول ژوئن، ادامه دارد و دراین‌بین بالا رفتن ارزش دلار طلا را تحت فشار گذاشته است.

طلا که در بسیاری از موارد پوششی در برابر مشکلات اقتصادی و سیاسی ایفای نقش می‌کند، برای اولین بار از ابتدای ماه مه و پس از صعود به بالاترین حد خود، به زیر مرز 2هزار دلاری رسید. به نظر می‌رسد با توجه به انتشار آمار اخیر اقتصاد آمریکا سرمایه‌گذاران به جای پناهگاه سنتی طلا به سوی سایر بخش‌ها تمایل پیدا کرده‌اند.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 20 دلار کاهش به 1989 دلار رسید.

بیشتر بخوانید

اصلی‌ترین دلیل افزایش قیمت طلا

از طرف دیگر افزایش ترس از سیاست‌های سخت‌گیرانه فدرال رزرو آمریکا هم بر قیمت طلا تأثیر می‌گذارد. تعدادی از سیاست‌گذاران آمریکا در این هفته درمورد تورم بالا هشدار دادند که احتمالاً باعث افزایش بیشتر نرخ بهره بانک مرکزی خواهد شد.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا قرار است در روز جمعه سخنرانی کند و سرنخ‌های بیشتری درمورد تصمیمات بانک مرکزی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد. بنابراین قیمت آن را در کوتاه‌مدت تحت فشار قرار خواهد داد.


اما از طرف دیگر ادامه ترس از رکود اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی تا حدی تمایل به طلا را به‌عنوان یک پشتوانه ایمن بالا برده و از آن حمایت خواهد کرد.

قیمت نقره امروز با 0.18 درصد افزایش به 23 دلار و 94 سنت رسید و پلاتین با 0.48 درصد افزایش، 1068 دلار و 83 سنت معامله می‌شود.

تیم واتر، تحلیلگر ارشد بازار در KCM Trade گفت که طلا در کاهش قیمت به زیر سطح ۲۰۰۰ دلار به خوبی حمایت شده است و با وجود سقف بدهی می‌تواند جریان‌های امنی را به طلا وارد کند.

قیمت طلا روز سه‌شنبه پس از اعلام خرده‌فروشی ایالات‌متحده و اظهارات تند مقامات فدرال رزرو که باعث شد کاهش نرخ بهره به تعویق بیفتد و دلار را بالاتر برد، از سطح ۲۰۰۰ دلار سقوط کرد.

واتر افزود که هر گونه سخنوری در مورد مبارزه با تورم از سوی مقامات فدرال رزرو از هم اکنون تا نشست ژوئن، در قیمت طلا تاثیر خواهد داشت و قدرت دلار روند صعودی طلا را محدود کرده است.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد