اونس طلا2337.1
مظنه14,596,000
18 گرم3,369,400
ارزش سکه32,884,788
قدیم (بهار)37,700,000
جدید (امامی)40,750,000
نیم23,200,000
ربع15,200,000

ایلان ماسک برای توییتر مدیرعامل پیدا کرد

ایلان ماسک اعلام کرد که مدیرعامل جدیدی برای توییتر پیدا کرده است اما از گزینه خود نام نبرد.

به گزارش سایت طلا،روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرد که لیندا یاکارینو، مدیر عامل شرکت Comcast NBCUniversal در حال مذاکره برای این شغل بوده است.

ماسک در توییتی نوشت: با هیجان اعلام می کنم که یک مدیر عامل جدید برای "ایکس/توییتر" استخدام کرده‌ام. مدیرعامل جدید تا شش هفته دیگر، کارش را شروع خواهد کرد.

مالک میلیاردر توییتر اعلام کرد تا چند هفته دیگر، به سمت مدیر ارشد فناوری این پلتفرم شبکه اجتماعی، تغییر مقام پیدا خواهد کرد.

ماسک که پس از تکمیل خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر در اکتبر گذشته، سمت مدیرعامل این شرکت شبکه اجتماعی را برعهده گرفته بود، دسامبر گذشته اعلام کرده بود به محض این که فردی را پیدا کند که به اندازه کافی احمق باشد تا بتواند این شغل را قبول کند، از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری خواهد کرد و سپس تیم‌های نرم افزار و سرورهای توییتر را اداره خواهد کرد.

وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: یاکارینو سرگرم مذاکره برای این جایگاه ارشد است.

رویترز پس از توییت ماسک، گزارش کرده بود یاکارینو ممکن است انتخاب ماسک برای هدایت توییتر باشد.

یاکارینو که مدیر ارشد فروش تبلیغات در NBCUniversal است، ماه گذشته در یک کنفرانس تبلیغاتی در میامی، با ماسک مصاحبه کرد. در این کنفرانس، یاکارینو حضار را تشویق کرد با تشویق ماسک، از او استقبال کنند و اخلاق کاری او را تحسین کرد. یاکارینو گفت: بسیاری از شما در اینجا من را می شناسید و می دانید که من به اخلاق کاری‌ام افتخار می کنم و افزوده بود که رفیق، من همتای خودم را پیدا کردم.

ماسک پیش از این به نامزدهای احتمالی برای مدیرعاملی توییتر اشاره نکرده بود. گمانه زنی‌ها در میان صاحبان فناوری و رسانه و اپلیکیشن پیام رسانی ناشناس "بلایند" برای کارمندان فناوری، روز پنجشنبه داغ بود. ماریسا مایر، مدیرعامل سابق یاهو، سوزان وویچیکی، مدیرعامل سابق یوتیوب و شیوون زیلیس، یکی از مدیران ارشد استارتاپ تراشه‌های مغزی نورالینک ایلان ماسک، از جمله نام‌هایی بودند که درباره آنها بحث شد.

ماسک که به دلیل توجه بیش از حد به توییتر، هدف انتقاد سرمایه گذاران شرکت خودروسازی برقی تسلا قرار گرفته است، اعلام کرده بود به نقش مدیر ارشد فناوری که بر محصول، نرم افزار و فعالیت‌های سیستم نظارت می کند، تغییر مقام خواهد داد.

پست ماسک درباره مدیر عامل جدید توییتر، حدود ۱۵ دقیقه پیش از بسته شدن وال استریت در روز پنجشنبه منتشر شد و افزایش دو درصدی سهام تسلا را به دنبال داشت و سهام این شرکت ۱.۶ درصد دیگر هم پس از پایان ساعت معاملات صعود کرد.

ماسک از مدتها پیش گفته بود قصد دارد یک مدیرعامل جدید برای توییتر پیدا کند. در نظرسنجی توییتری که ماسک در دسامبر انجام داد، ۵۷.۵ درصد از کاربران به کناره گیری او از مدیرعاملی توییتر رای مثبت دادند.

بر اساس گزارش رویترز، توییتر در دو هفته اول حضور این میلیاردر به عنوان مالک خود، تغییرات سریعی را تجربه کرد. ماسک فورا پاراگ آگراوال، مدیر عامل قبلی توییتر و دیگر مدیران ارشد این شرکت را برکنار کرد و سپس نیمی از کارکنانش را در نوامبر اخراج کرد.

انتهای پیام

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد