سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1465.3
مظنه2,103,500
18 گرم485,500
ارزش سکه4,739,186
قدیم (بهار)4,710,000
جدید (امامی)4,745,000
نیم2,530,000
ربع1,630,000

آیا در قیمت جهانی طلا دستکاری می شود؟

سایت طلا : پس از افشای پرونده مربوط به دستکاری در نرخ بهره وام در سیستم بانکی کشورهای غربی اکنون پرونده جدیدی در خصوص احتمال دستکاری در قیمت جهانی طلا باز شده است.


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی ماینینگ منابع آگاه اعلام کردند که سازمان نظارت بر فعالیت های مالی انگلیس تحقیقات گسترده ای را برای بررسی وضعیت تعیین قیمت طلا در بازارهای جهانی آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش در ماه های اخیر گمانه زنی های مختلفی در خصوص احتمال دستکاری قیمت طلا از سوی بانک های مرکزی بزرگ جهان مطرح شده است.

تحقیقات سال گذشته نشان داد که بانک های بزرگ جهان به خصوص بانک های انگلیسی در نرخ بهره وام دستکاری می کنند. سازمان نظارت بر فعالیت های مالی انگلیس ماه گذشته تایید کرد که تحقیقاتی را در خصوص احتمال دستکاری در نرخ ارز در بازارهای بین المللی آغاز کرده است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی دستکاری در نرخ ارز می تواند تاثیرات زیادی بر تحولات قیمت جهانی کالاهای مختلف از جمله طلا داشته باشد.

یکی از مهمترین مکان ها برای تعیین قیمت جهانی طلا بازار لندن است. سال گذشته نیز مدیر یک موسسه سرمایه گذاری در لندن تاکید کرد که قیمت جهانی طلا از سوی برخی بانک های مرکزی و نهادهای بزرگ مالی جهان دستکاری می شود. /م

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا