اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

مرد هلندی گنج طلایی ۱۰۰۰ ساله را کشف کرد

یک مرد هلندی با استفاده از یک فلزیاب، گنج طلایی دفن شده قرون وسطایی را کشف کرد.

یک مورخ هلندی با استفاده از یک فلزیاب، گنج طلایی دفن شده قرون وسطایی را کشف کرد.

لورنزو رویتجر، محموله باورنکردنی چهار آویز گوش طلایی، دو نوار ورق طلا و ۳۹ سکه نقره را در شهر کوچک هوگوود در شمال کشور کشف کرد. موزه ملی آثار باستانی هلند پس از گذشت سال‌ها برای تمیز کردن، بررسی و تاریخ‌گذاری گنجینه‌ها، اکتشافات رویتجر را اعلام کرد.

آنها دریافتند که قدمت جدیدترین سکه می تواند به حدود سال ۱۲۵۰ برگردد، که باعث می شود فکر کنند گنج در آن زمان دفن شده است. این جواهرات در آن زمان ۲۰۰ سال قدمت داشت.

اگرچه موزه نمی‌تواند دقیقاً دلیل دفن گنج را بگوید، اما اشاره کرد که جنگی بین مناطق هلندی غرب فریزلند و هلند در اواسط قرن سیزدهم در جریان بود که کانون آن هوگوود بود.

رویجتر، ۲۷ ساله، که از ۱۰ سالگی در جستجوی گنج بوده است، نظریه ای دارد مبنی بر اینکه فردی قدرتمند این اشیاء با ارزش را به عنوان راهی برای محافظت از آنها دفن کرده است.

او گفت: کشف چیزی به این ارزشمندی برای من بسیار ویژه بود، من واقعا نمی توانم آن را توصیف کنم. هرگز انتظار نداشتم چنین چیزی را کشف کنم.


این گنجینه به دلیل اهمیت باستان شناسی آن به موزه ملی آثار باستانی هلند امانت داده شده است، اما به طور رسمی در مالکیت رویجتر باقی خواهد ماند.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد