سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1517.7
مظنه1,785,500
18 گرم412,100
ارزش سکه4,022,732
قدیم (بهار)4,030,000
جدید (امامی)4,094,000
نیم2,080,000
ربع1,280,000

قیمت طلا و سکه تابع قیمت جهانی است نه آغاز ماه محرم

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در خصوص کاهش قیمت سکه و طلا در ماههای اخیر گفت: قیمت سکه و طلا در سه ماه گذشته متاثر از دو عامل کاهش نسبی نرخ ارز و ثبات آن و همچنین افت نرخ جهانی طلا بوده و در حال حاضر با توجه به آینده اقتصادی، نوسانات قیمت سکه و طلا جزئی خواهد بود.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:محمد کشتی آرای گفت: باید توجه داشت بعد از انتخابات 24 خرداد، یکی از سیاست های اقتصادی دولت جدید تثبیت نرخ ارز بوده و در این زمینه بطور نسبی موفق بوده است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر ادامه داد: تاکنون دولت یازدهم قیمت دلار را در حدود 3000 تومان تثبیت کرده است و از طرفی با توجه به بازارهای جهانی، شرایط اقتصاد دنیا نیز رو به بهبود نسبی است.

وی افزود: قیمت جهانی طلا در ماههای اخیر افت قابل ملاحظه ای داشته است و این موضوع با کاهش نسبی قیمت ارز و تثبیت آن در کشورمان همزمان شده و به کاهش نرخ سکه و طلا در بازار کشور منجر شده است.

کشتی آرای در خصوص کاهش قیمت سکه در بازار افزود: قیمت سکه در بازار در سه ماه گذشته زیر یک میلیون تومان بوده و از فاکتورهای ذکر شده تبعیت کرده است و هیچ گونه حبابی ندارد.

وی در پاسخ به این سئوال که قیمت سکه و طلا درروزهای آینده چه خواهد شد، گفت: با توجه به قیمت جهانی طلا و نرخ ارز در ماههای گذشته و همچنین چشم انداز اقتصادی دنیا، نوسان قیمتی در بازار طلا وسکه کم خواهد بود و افزایش و یا کاهش شدید و کاذب قیمت طلا و سکه در روزهای آینده منتفی است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر درباره کاهش قیمت سکه و طلا در آستانه ماه محرم یادآور شد: کاهش مقداری از قیمت سکه و طلا در آستانه ماه محرم به دلیل کاهش تقاضا بوده و طبیعی است البته همانطور که قبلا گفتم قیمت جهانی سکه و طلا متاثر از دو عامل اصلی قیمت جهانی طلا و همچنین نرخ ارز در داخل کشور است.


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا