سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

چین در دو سال گذشته بیش از 2200 تن طلا وارد کرده است

سایت طلا : در حالی که دولت چین از سال 2009 میلادی تاکنون آمارهای رسمی در خصوص واردات طلا را منتشر نکرده است ولی برخی کارشناسان اقتصادی میزان واردات طلای این کشور را برآورد کرده اند.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی "زیرو هج " در شرایطی که قیمت جهانی طلا از ابتدای سال 2013 میلادی تاکنون بیش از 20 درصد کاهش داشته ولی هیچ نشانه ای از کاهش واردات طلای چین دومین اقتصاد بزرگ جهان به چشم نمی خورد.

بر اساس این گزارش برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که بازار جهانی طلا در حال انتقال از کشورهای غربی به سوی شرق است. میزان واردات طلای چین از هنگ کنگ طی ماه اوت به بیش از 131 تن رسید این رقم در ماه سپتامبر نیز با کاهشی نسبی به 116 تن رسیده است.

میزان واردات طلای چین در ماه های اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو برابر رشد داشته است. تازه ترین بررسی های آماری نشان می دهد که واردات طلای چین از سپتامبر 2011 تا کنون به بیش از 2232 تن رسیده است.

واردات طلای چین امسال تاکنون با 91.3 درصد رشد نسبت به سپتامبر 2012 میلادی به بیش از 1113 تن رسیده است. چین و سایر اقتصادهای در حال توسعه و نوظهور جهان همچنان به خرید طلا ادامه می دهند.

چین قصد دارد یوان خود را به عنوان ارز معتبر بین المللی مطرح کند و به نظر می رسد یکی از دلایل اصلی خرید طلا از سوی پکن همین مساله باشد./م


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا